12 Mart 2018 08:52

PAOK Başkanı silahla sahaya girdi, lig maçları ertelendi

Yunanistan'da PAOK-AEK arasında oynanan futbol maçı esnasında PAOK Başkanı Savvides'in silahla sahaya girmesi sonrasında lig maçları ertelendi.

Paylaş

 

Yunanistan'da Pazar günü oynanan PAOK-AEK karşılaşmasında çıkan olaylar ve PAOK Başkanı İvan Savvides'in sahaya silahla girmesi sonrası lig maçları süresiz ertelendi. PAOK'un Yunanistan asıllı başkanı Rus iş adamı İvan Savvides belinde tabancası ile yan hakeme doğru yürüyerek "Sen öldün artık" demişti.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Yunanistan Spor Bakan Yardımcısı Yorgos Vasiliades, erteleme kararını Başbakan Aleksis Çipras ile görüşmesi sonrası açıkladı. Yorgos Vasiliades, lig maçları ile ilgili olarak tüm kulüplerin üzerinde anlaşacağı bir tüzük hazırlanmadan ligin yeniden başlamayacağını söyledi. Ülkede lig maçlarının tamamen iptal edilip edilmeyeceği ise Yunanistan Spor Bakanlığı'nın UEFA ve FIFA ile yapacağı görüşmelerden sonra netleşeceği belirtildi.

IVAN SAVVIDES VE KORUMALARI HAKKINDA TUTUKLAMA

Selanik'te oynanan maçta PAOK'un golünün ofsayt kararı ile iptal edilmesi sonrası sahaya fırlayan İvan Savvides ve dört koruması hakkında ise tutuklama kararı çıkarıldı.

PAOK YÖNETİMİ: SİLAH RUHSATLI

PAOK kulübü yönetimi ise İvan Savvides'in silahının ruhsatlı olduğunu ve kimsenin silahla tehdit edilmediğini öne sürdü.

Maçın orta hakemi 89. dakikada PAOK oyuncusu Fernando Vatela'nın attığı golü, AEK'lilerin itirazı ve yan hakemin uyarısı sonrası üzerine iptal etmişti. Golün geri alınması sonrası İvan Savvides, PAOK yöneticileri ile birlikte sahaya girdi. Çıkan arbedede tartaklanan AEK oyuncuları soyunma odasına kaçmak zorunda kaldı. Hakem, maçın devam etmesini isteyince AEK'li oyuncular "Silahlı insanların dolaştığı sahaya çıkmayı reddediyoruz" dedi. Golün ofsayt olup olmadığına ise spor mahkemesi karar verecek. (SPOR SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Afrin varken düğün olmaz' diyen Arda Turan evlendi

SONRAKİ HABER

Hasankeyf Koordinasyonundan "Mücadele ve Yıkım Ekseninde Hasankeyf" paneli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa