11 Mart 2018 14:55

Şampiyonluğu garantileyen Çankırıspor maça çıkmadı

Çankırı 1'inci Amatör kümede şampiyonluğu son haftaya girerken averajla garantileyen Çankırıspor'da futbolcuların maç gününü unuttuğu iddia edildi.

Paylaş

2017-2018 sezonunda Çankırı 1. Amatör'de şampiyonluğunu ilan eden Çankırıspor, son maçına çıkmayarak şampiyonluğu kaybetme riski ile karşı karşıya kaldı.

Sezon içerisinde oynanması gereken Orta Belediyespor - Çankırspor karşılaşması, Açıköğretim sınavları nedeni ile düne (10.03.2018 Cumartesi) ertelenmişti. Ancak Çankırspor ekibi, maçın oynanması gereken tarih ve saatte sahaya çıkmadı. Müsabakanın hakemi ise, sahaya çıkmayan Çankırıspor'u hükmen mağlup ederek stattan ayrıldı.

Çankırıspor Kulüp Başkanı Sevda Karaali, sahaya çıkamama nedenini sosyal medya hesabından açıkladı. Karaali, kulüp otobüsünün arızalandığını, sporcu kafilesinin komple zehirlendiğini ve telefonlarının da çekmediğini ifade etti.

Hükmen yenik sayılsa bile şampiyonluğunu ilan edecek olan Çankırıspor, herhangi bir puan silinme cezası durumunda ise kazandığı şampiyonluğu kaybedecek.

Bu yaşananlarla ilgili kurulların salı günü karar vermesi bekleniyor. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Afrin varken düğün olmaz' diyen Arda Turan evleniyor

SONRAKİ HABER

Somali'de başkanlık sarayına silahlı saldırı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa