08 Mart 2018 12:51
Son Düzenlenme Tarihi: 08 Mart 2018 12:59

Florida Meclisi okul güvenliği tasarısını kabul etti

ABD’de Florida eyalet meclisi, silah satışlarına sınırlamalar getiren ve silah kontrolünü sıkılaştıran yasa tasarısını oyladı.

Florida Meclisi okul güvenliği tasarısını kabul etti

Paylaş

ABD’de Florida eyalet meclisi, silah satışlarına yeni kısıtlamalar getiren ve bazı öğretmenlerin silahlandırılmasını öngören okul güvenliği yasa tasarısını kabul etti.

Silah satın alma yaşını 18’den 21’e çıkaran, silah satışına bekleme süresi getiren, bazı okul çalışanlarının ve çok sayıda öğretmenin güvenlik eğitimi alması ve okul bölgesinin programa katılmasını kabul etmesi halinde silah taşımasına izin veren tasarı, Florida Meclisi’nde 50’ye karşı 67 oyla kabul edildi.

Florida saldırısında kızını kaybeden Andrew Pollack, tasarının kabulünün ardından yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın korunması için lehte oy veren Meclis ve Senato’ya teşekkür ederiz. Ancak tasarının geçmesi için birleşen 17 ailenin yaptığı gibi daha fazla şey yapılmalı. Böylesi bir ifadeyi okuyan son baba olduğumdan emin olmak için ben de görev başındayım” diye konuştu. Pazartesi günü de Senato tarafından onaylanan tasarının, yasa olarak yürürlüğe girmesi için Florida Valisi Rick Scott tarafından imzalanması gerekiyor.

Florida’nın Broward kentinde 19 yaşındaki Nikolas Cruz’un, şubat ayında Stoneman Douglas Lisesine düzenlediği silahlı saldırıda 17 kişi ölmüştü. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul Adliyesinde intihar girişimi yaşandı

SONRAKİ HABER

Aziz Kocaoğlu'ndan CHP merkez yönetimine adaylık mektubu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa