07 Mart 2018 20:15

IŞİD’lilerden hasta tutukluya cezaevinde saldırı

Hasta tutuklu Cengiz Sinan Halis Çelik ve arkadaşı, sevk edildikleri hastanede aynı hücreye konuldukları IŞİD’liler tarafından saldırıya uğradı.

Paylaş

Silivri 5 No’lu L Tipi Cezaevinde kalan hasta tutuklu Cengiz Sinan Halis Çelik, arkadaşı ile birlikte sevk edildiği kampüs hastanesinde aynı hücreye konuldukları IŞİD’lilerin saldırısına uğradı.

22 yıldır tutuklu olan epilepsi ve mesane kanseri hastası Cengiz Sinan Halis Çelik, İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) hazırladığı "Hasta tutuklular" listesinde yer alan bir isim. Yaşamını tekerlekli sandalyede sürdüren Çelik ve Silivri 5 No’lu L Tipi Cezaevinde beraber kaldığı arkadaşı Süleyman Altun, sağlık sorunları nedeniyle sevk edildikleri cezaevi kampüsü içerisinde yer alan hastane hücresinde saldırıya maruz kaldı. Tedavi için götürüldükleri kampüs hastanesinde, jandarmalar tarafından IŞİD’lilerin bekletildiği hücreye konulan Çelik ve Altun fiziki saldırıya uğradı. Maruz kaldıkları saldırı sonrası konuyla ilgili Adalet Bakanlığına dilekçe gönderen Çelik, Cezaevi Savcılığına da suç duyurusunda bulundu.

Mezopotamya Ajansı’ndan Sadiye Eser’in haberine göre uğradıkları bu saldırı sonrası darp raporu alan Çelik ile görüşen avukatı Mesut Oruk, “Onların fiziki saldırıda bulunma imkanları zaten yok. Karşı taraf saldırıyor ve bunun üzerine de sanki onlar saldırı yapmış gibi tutanak tutuluyor. Bir de cezaevi idaresi sanki müvekkilim saldırmış gibi kendisinden savunma istemiş. ‘Niye rahat durmadın?’ diye disiplin cezası verilmiş” dedi.  (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Diyarbakır'da 20 ortaokul öğrencisi hastaneye kaldırıldı

SONRAKİ HABER

Munzur Özgür Aksın Meclisi: Karar baraj ve HES yapılamayacağını belirtiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa