07 Mart 2018 15:17

Mimar Sami Yılmaztürk hayatını kaybetti

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanlığını uzun yıllardır sürdüren Sami Yılmaztürk yaşamını yitirdi. 

Paylaş

Mimarlar Odası İstanbul şube başkanlığı görevini uzun yıllar sürdüren C. Sami Yılmaztürk yaşamını yitirdi. Bir süredir kanser tedavisi gören ve 58 yaşında yaşamını yitiren Yılmaztürk, 9 Mart günü Mimarlar Odasında düzenlenecek törenin ardından uğurlanacak. 

Yılmaztürk, son olarak 23 Şubat 2016'da "Çağdaş Demokrat Toplumcu Mimarlar Grubu" olarak İstanbul şubesinin genel kurul seçimini kazanmış ve bir kez daha Mimarlar Odası İstanbul şube başkanlığına seçilmişti. 

Yılmaztürk için 9 Mart 2018 Cuma günü Mimarlar Odası'nda bir anma töreni düzenlenecek ve daha sonra son yolculuğuna uğurlanacak.

Taksim Dayanışması Sözcüsü Mimar Mücella Yapıcı, Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Sami Yılmaztürk'ün yaşamını yitirdiğini duyurdu. 

TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Kahraman da Yılmaztürk'ün yaşamını yitirmesini “TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Şube Başkanı Sami Yılmaztürk'ü kaybettik. TMMOB bir neferini, abisini kaybetti, başımız sağ olsun” mesajı ile duyurdu. 

Yılmaztürk'ün vefat haberini sanatçı Orhan Aydın da, “Yüreğim ağlıyor Sami..daha iki hafta önce birlikteydik.."yendim bu mereti iyi gidiyor her şey" demiştin.. “kaldığımız yerden kavgaya devam” demiştin...ah canım kardeşim ahhh.." sözleriyle sosyal medya hesabından duyurdu. (HABER MERKEZİ)

SAMİ YILMAZTÜRK: VALİDEBAĞ'DA NE YAPILMAK İSTENİYOR?


SAMİ YILMAZTÜRK: KABATAŞ’A MARTI DEĞİL, BETON KONACAK


 

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Kültür Bakanlığı suç işlemiştir

SONRAKİ HABER

Kolombiyalı yerlilerden hükümete “başkente yürürüz” uyarısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa