07 Mart 2018 11:32

Dışişleri Sözcüsünden Yunanistan Cumhurbaşkanına tepki 

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Yunanistan'daki ırkçı bir parti tarafından Türk bayrağının yakılmasına tepki gösterdi.

Paylaş

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos'un sözlerine yanıt verdi: Sebepsiz yere gerginliğe yol açacak söylemlerden imtina etmeye davet ediyoruz. 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos'un Türkiye'ye yönelik ifadeleri hakkındaki soruya şu yanıtı verdi: “Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos'un, 'Tarihsel olarak bize düşmesi gereken topraklara sahip olmayabiliriz…', 'Tarih bizi mecbur ettiği takdirde atalarımızın yaptığını yaparız…' şeklinde ülkemize yönelik açıklamalarda bulunduğu, dün Yunan basınına yansımıştır. Cumhurbaşkanı Pavlopoulos'u uluslararası hukuka ve ülkemizin sınırlarına saygı duymaya, makamına yakışmayan ve sebepsiz yere gerginliğe yol açacak söylemlerden imtina etmeye davet ediyoruz." 

‘ATİNA'DA BAYRAĞIMIZIN YAKILMASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ’

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan bir diğer açıklamada ise, “Yunanistan'daki ırkçı bir parti tarafından Atina'da 5 Mart tarihinde ülkemiz aleyhine düzenlenen bir gösteri sırasında Bayrağımızın yakılmasını şiddetle kınıyoruz. Bayrağımıza yönelik bu menfur eylemi gerçekleştiren faillerin biran önce yakalanmalarını ve en kısa zamanda yargı önüne çıkartılmalarını Yunan makamlarından bekliyoruz" ifadelerine yer verildi. (DHA)

 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cezaevindeki Miraz bebeğin annesine 'pişmanlık' dayatması

SONRAKİ HABER

Marmara'da parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...