Enerjimizi Demirci yokuşlarında harcamamak için...

Enerjimizi Demirci yokuşlarında harcamamak için...

Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesinde okuyan öğrenciler Evrensel'e yazdıkları mektupta bilimsel, parasız,eğitim talebini dile getirdi.

Sema Yüce VARGÜN
Gamze ERDEM
Ceyda AVCI
Celal Bayar Üniversitesi

Bütün bir lise hayatımız boyunca emek verdik, karşılığını almak için büyük umutlarla o kutsal meslek için çıktık yola. İçimizde büyük bir heyecan... Elazığ, Kars ve Tunceli’den çıkıp geleceğin öğretmenleri olarak Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesinde buluştuk. Üniversite tercihleri yapılırken kendini geliştirme düşüncesinde olan 3 öğretmen adayıydık. Devletin önümüze koyduğu bütün engellere (bk. KPSS) rağmen gelecekteki öğrencilerimizle buluşmayı hedefledik.

Ne yazık ki Demirci’ye ayak bastığımızda ne hayallerimiz ne de hedeflerimiz aynı kalabildi. Çünkü geleceğin bireylerini yetiştiren bir mesleğin fakültesinin; imkanları kısıtlı, kişisel gelişime elverişsiz, öğrencileri toplumsal yaşamdan soyutlayan bir yerde olması bu ülkede eğitimciye ve eğitime verilen önemi bir kez daha gözler önüne serdi. Ayrıca bizlere verilen eğitimin niteliksizliği de cabası.

Biz Demirci Eğitim Fakültesinden yola çıkarak tüm üniversitelerin daha nitelikli daha bilimsel, parasız olmasını savunuyoruz. Üniversiteler sadece akademik kariyer yapılan bina yığınları değil; aynı zamanda öğrencilerin her alanda kendilerini geliştirdikleri bir yer olmalıdır. Devlet, üniversiteleri ekonomik çıkarları için kullanmamalıdır.

Velhasılıkelam bu yola çıkarkenki hayallerimizi hedeflerimizi gerçekleştirmek, derslerimizde harcayacağımız enerjiyi Demirci yokuşlarında harcamamak için mücadele edeceğiz.

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Mart 2018 04:31
www.evrensel.net