06 Mart 2018 16:18
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Mart 2018 16:41

DHA: Afrin’e 15 kilometre kaldı

Doğan Haber Ajansı, 'hedeflenen nokta olan Afrin’e, sadece 15 kilometre kaldığı'nı duyurdu.

DHA: Afrin’e 15 kilometre kaldı

Paylaş

Doğan Haber Ajansı TSK’nin Suriye’nin Kürt kenti Afrin’e yönelik kara operasyonunun 46. gününde “3’ü belde olmak üzere yaklaşık 150 köy ve stratejik noktanın ele geçirildiği harekatta hedeflenen nokta olan Afrin’e, sadece 15 kilometre kaldığı”nı duyurdu. 

Haberde, operasyon sırasında 41 askerin yaşamını yitirdiği hatırlatılarak, yaralanan 199 askerden 63’ünün tedavilerinin ardından cepheye döndükleri belirtildi. 

DHA haberinde, ÖSO tarafından çevrelenen Cinderes için Jandarma ve Polis Özel Harekat birliklerin gönderileceği belirtildi. Afrin Çayı üzerine kurulu 17 Nisan Barajının da TSK’nin hedefinde olduğu kaydedildi. 

ANHA: CİNDERES’DE SİVİL KONUTLAR VURULDU

Suriyeli Kürt kaynakları ise TSK jetlerinin sivil konutları vurduğunu iddia etti. Rojava merkezli haber ajansı ANHA, Cinderes ilçesindeki hava bombardımanlarının birkaç gündür sürdüğünü hatırlatırken sivillere ait evlerin vurulduğunu duyurdu. Ajans yıkılan konutların video görüntülerini de yayınladı. 

Bu arada Fırat, Cizre, Deyrelzor, Rakka ve Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki Şengal’den Menbic’e ulaşan Kürt kadınlarının, Afrin’e doğru yola çıktıkları açıklandı. 

Kadın heyetinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Afrinli kadınlarla beraber kutlamak istediği belirtildi. (DIŞ HABERLER)

 

ÖNCEKİ HABER

Meclis'e 23 yeni fezleke geldi

SONRAKİ HABER

SES Adana Şubesi yeni binasının açılışını gerçekleştirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa