CHP, TRT için Meclis araştırması istedi

CHP, TRT için Meclis araştırması istedi

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, son dönemde oldukça tartışma konusu haline gelen TRT için Meclis'te araştırma komisyonu kurulmasını talep etti.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TRT için Mecliste araştırma komisyonu kurulmasını talep etti. Meclis Başkanlığına sunulan araştırma önergesinde, TRT bütçesinden kimlere, hangi kuruluşlara ne kadar ödeme yapıldığının açıklanması gerektiğini belirten Tanrıkulu, “Bu ödemelerin hangi gider kalemleri ile gösterildiği ve bu ödemelerin kimin ya da kimlerin bilgisi dahilinde yapıldığı sorularının kamuoyunda yanıt bekliyor” dedi.

Tanrıkulu önergesinde “TRT kurumunda yaşanan her türlü usulsüzlüğün önüne geçilerek, usulsüzlük yapanlar hakkında gerekli işlemlerin yapılması ve yapılan tüm iş ve işlemler ile ilgili şeffaflığın sağlanarak bunların da somut göstergelerle kamuoyu ile paylaşılması ve TRT kurumunda programları yapan ve sunanların hangi kriterlere göre belirlendiğinin tespiti amacıyla Anayasanın 98’inci ve İçtüzüğün 104’üncü ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz” dedi. (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Mart 2018 13:05
www.evrensel.net