İzmir'de polislere bıçaklı saldırı: 1 polis yaşamını yitirdi

İzmir'de polislere bıçaklı saldırı: 1 polis yaşamını yitirdi

İzmir Bornova'da Genel Bilgi Taraması (GBT) yapmak istediği bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan iki polisten biri yaşamını yitirdi.

İzmir'in Bornova ilçesinde Serhat Ceyhan (21), GBT sorgusu yapmak isteyen 2 polisi bıçakladı. Polislerden Mehmet Çelik olay yerinde yaşamını yitirirken, Osman Çoban ise yaralandı.

Olay, bugün saat 05.00 sıralarında Kemalpaşa Mahallesi 7055 Sokak'ta meydana geldi. Polis Mehmet Çelik ve Osman Çoban, sokak arasında durumundan şüphelendikleri Serhat Ceyhan'ı durdurup, GBT sorgusu yapmak istedi. Yoklama kaçağı olduğu belirtilen Ceyhan, kimliğini vermeyince polis memurları gözaltına almak istedi. Bu sırada Serhat Ceyhan, yanındaki bıçağı çekip, polis memurlarına saldırdı. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan polis memurları, telsizle yardım istedi. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi ile ambulans sevk edildi. 

Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği polis memurlarından Mehmet Çelik olay yerinde yaşamını yitirirken, Osman Çoban ise ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. 

Olayın ardından kaçan Serhat Ceyhan, kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. (İzmir/DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 06 Mart 2018 08:21
www.evrensel.net
ETİKETLER İzmir