Amasya’da sağlıkçılar huzursuz

Amasya’da sağlıkçılar huzursuz

SES Amasya Temsilciliği, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından dağıtılan takdir belgelerinin sağlık çalışanları arasında huzursuzluğa neden olduğunu açıkladı.Temsilcilik tarafından yapılan açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından dağıtılan 70 takdir belgesinin 55 tanesinin Memur Sen’e bağlı Sağlık

SES Amasya Temsilciliği, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından dağıtılan takdir belgelerinin sağlık çalışanları arasında huzursuzluğa neden olduğunu açıkladı.
Temsilcilik tarafından yapılan açıklamada, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından dağıtılan 70 takdir belgesinin 55 tanesinin Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen üyelerine, 15 tanesinin ise Kamu Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen üyelerine verildiği belirtildi.
“Bu takdir belgelerini hangi kriterlere göre dağıttınız? Takdir belgelerini alacak kişilerin listesinde bulunan 55 kişinin Sağlık Sen’e üye olması gerçekten adil bir dağıtım yapılmadığı fikrini bizlerde oluşturmuştur.
İlimizde sağlık ile ilgili faaliyetleri yürütürken bütün sendika ve görüşlere eşit mesafede durmanız gerekmektedir. Üyelerimizden herhangi birinin bu belgeyi alıp almaması hiç önemli değildir.
Ancak 70 üye seçilirken ağırlıklı olarak iktidara yakınlığı ile bilinen Sağlık Sen üyelerinin seçilmesi bizlerde dağıtımın objektif kriterlere göre yapılmadığını göstermektedir” denilen açıklamada, SES olarak adaletsiz dağıtımdan derhal vazgeçilmesi, eğer takdir belgesi verilecekse de kriterlerin objektif bir şekilde belirlenerek yeni bir dağıtım yapılması talep edildi. (AMASYA)

www.evrensel.net