05 Mart 2018 19:38

İşçilere izin dayattı, telafi istedi, ihracat rekoru kırdı

'Olumsuz piyasa koşulları' gerekçesiyle işçilere zorunlu izin ve telafi çalışması dayatan Anadolu Isuzu, ihracat rekoru kırdı.

Paylaş

“Olumsuz piyasa koşulları” iddiasıyla işçilere zorunlu izin ve telafi çalışması dayatmasında bulunan Anadolu Isuzu, tarihinin en yüksek ihracat düzeyine ulaştı.

Anadolu Isuzu, 2017 yılında 23 yıllık ihracat tarihinin en yüksek ihracat cirosuna ulaştı ve 14. midibüs şampiyonluğunu ilan etti. 2017 yılında 700 adet ticari araç ihracatı gerçekleştiren Anadolu Isuzu, toplamda 64 milyon 378 bin 719 avroluk ihracat gelirine sahip olarak tüm zamanların en yüksek ihracat cirosuna ulaştı. 

NE OLMUŞTU?

Çayırova Şekerpınar’daki fabrika panolarına asılan yazıda, “Olumsuz piyasa koşulları ve bunun beraberinde getirdiği talep yetersizliği” sebebiyle 16-20 Ocak 2017 tarihleri arasında 5 gün üretimin duracağı ve bu günler için telafi çalışmasının uygulanacağı duyurulmuştu. Aynı ilanda 2017 23-28  Ocak tarihleri arasında ise yıllık izin uygulaması yapılacağı belirtilirken, işçiler bu dayatmaları kabul etmeyerek fabrika önünde direnişe başlamıştı. Patron ise direnişi kırmak için fabrika önünde bekleyen işçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için, tuvaletlere girişi yasaklamıştı. (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İzmir’de bir kamusal alan daha ticarete açılıyor

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa