05 Mart 2018 18:41

Yasak mahalde bulunan kamyon şoförü yarı kusurluymuş!

Kadıköy’de hafriyat kamyonunun çarpması sonucu Özge Kandemir’in yaşamını yitirmesiyle ilgili davada, Kandemir ve şoför eşit derece kusurlu sayıldı.

Paylaş

Buse VURDU
Ankara

İstanbul Kadıköy’de, iki yıl önce Özge Kandemir’in yaşamını yitirmesine sebep olan kamyon şoförünün yargılandığı davada, bilirkişi raporu dosyaya girdi. 

Raporda, Sürücü Aydın Yanık, güvenli sürüş tekniğine aykırı olan hatalı davranışı sebebiyle birinci derecede kusurlu bulunurken yaşamını yitiren Özge Kandemir de birinci derecede kusurlu bulundu. 

Şoför Yanık’ın, meskun ve ağır taşıt girmesinin yasak olduğu bir mahalde bulunduğu ve cadde niteliği taşıyan bir yoldan gelip sokağa giriş yapmak istediği belirtilen raporda, sokağa girişte ise manevra kurallarına tamamen aykırı davrandığı ifade edildi. Sürücünün yasak bir mahalde bulunmasına rağmen raporda, yaşamını yitiren yaya Özge Kandemir ile yaralı Büşra Özsayın’ın ise trafik güvenliği esaslarına ve kendi can emniyetlerine aykırı davrandıkları dile getirildi. 

Yanık’ın tam kusurlu bulmasına ve adli kontrol şartını ihlal etmesine rağmen tutuklu yargılanması talebi reddedilmişti. 

Özge Kandemir'inyaşamını yitirmesine yol açan hafriyat kamyonu sürücüsü Aydın Yanık'ın yargılandığı davanın 6. duruşması yarın (Salı) 10.30'da İst. Anadolu Adliyesi 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Döküm şirketi işçisi iş cinayetinde can verdi

SONRAKİ HABER

İzmir’de bir kamusal alan daha ticarete açılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...