Jinnews muhabiri Durket Süren serbest bırakıldı

Jinnews muhabiri Durket Süren serbest bırakıldı

Lice’de gözaltına alınan Jinnews muhabiri Durket Süren ile yine aynı gün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 6 kişi serbest bırakıldı. 

Haber takibi için gittiği Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 1 Mart günü hakkında “arama” kararı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Jinnews muhabiri Durket Süren ile yine aynı gün Diyarbakır’da yapılan  ev baskınlarında gözaltına alınan 12 kişi, İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

SÜREN SERBEST BIRAKILDI

Savcılık, 4 gündür gözaltında tutulan Süren ile beraberindeki 6 kişiyi “yurt dışı yasağı”, 7 kişiyi ise “adli kontrol uygulanması” talebiyle mahkemeye sevk etti. Süren ve gözaltındaki 6 kişi, “yurt dışı yasağı” konularak serbest bırakılırken, 6 kişinin mahkemedeki işlemleri ise sürüyor. 
 
Süren’e savcı; gazetecilik faaliyetleri ve sosyal medya paylaşımları hakkında sorular sorarken gözaltındaki 13 kişinin tamamına, "Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında kanuna muhalefet", "örgüt propagandası yapmak" ve "örgüt üyesi olmak" ile ilgili suçlamalar yöneltildi. (MA)

Son Düzenlenme Tarihi: 05 Mart 2018 15:40
www.evrensel.net