05 Mart 2018 09:06

MBC'de Türkiye dizileri yayından kaldırılıyor

Dubai merkezli MBC, bünyesindeki 11 kanala talimat göndererek, Türkiye dizilerinin yayından kaldırılmasını istedi.

Paylaş

Arapça yayın yapan ve dünyanın önde gelen medya gruplarından biri olan Dubai merkezli MBC, bünyesindeki tüm kanallarda Türkiye dizilerinin gösterimini durdurmaya başladı.

BBC Türkçe'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nde yayın yapan The National'den aktardığı haberine göre MBC, bünyesindeki tüm kanallara talimat göndererek ikinci bir emre kadar Türkiye dizilerini yayından kaldırmalarını istediği belirtildi.

Haberde "ani" olduğu belirtilen bu kararın arkasındaki nedenler henüz bilinmediği vurgulandı.

MBC Group Sözcüsü Mazen Hayek, The National'a yaptığı değerlendirmede, kararı doğruladı ancak bu kararın neden veya kim tarafında alındığına dair herhangi bir bilgi vermedi.Hayek, "MBC de dahil olmak üzere birçok Arap ülkesinde Türk dizilerinin yayından kaldırılmasına yönelik bazı medya gruplarını ilgilendiren bir karar alındı" dedi.

Hayek, kararın 2 Mart Cuma günü alındığını da sözlerine ekledi.

The National haberinde, şu ana kadar aralarında Vatanım Sensin'in de olduğu altı dizinin bu karar kapsamında yayından kaldırıldığını ifade etti. MBC Sözcüsü Hayek, alınan kararın kendileri için 'daha kaliteli özel Arap dizileri yaratma' fırsatı sunabileceğini vurguladı. (HABER MERKEZİ)

Foto: Kanal D

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

2018 Oscar Ödülleri belli oldu: Eleştirmenler ne diyor?

SONRAKİ HABER

Hasankeyf Koordinasyonundan "Mücadele ve Yıkım Ekseninde Hasankeyf" paneli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa