04 Mart 2018 19:34

Yine gözaltına alındı, yine serbest kaldı, yine tehdit etti

Geçtiğimiz gün yaşadığı sistematik şiddeti ve devletin duyarsızlığını aktardığımız Arzu Maharramova, yine ölümle tehdit edildi.

Paylaş

İstanbul’da zihinsel engelli iki çocuğuyla yaşayan ve boşandığı eşinden şiddet gören Arzu Maharramova’nın durumuna ilişkin Evrensel’de çıkan haber sonrası eski eş Kenan Karakurt gözaltına alındı.

Savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen ve nöbetçi mahkemece serbest bırakılan Karakurt, serbest bırakılmasının hemen ardından eski eşi Maharramova’yı arayarak, “Seni doğrayacağım” dedi. Muharramova, yaşadığı evin kapısına kadar gelerek yaptığı telefon konuşmasını dinlediğini, hakkında uzaklaştırma kararı olan Karakurt’un yine kararı ihlal ettiğini ifade etti. Yaşananlar üzerine polise haber verdiğini söyleyen Maharramova, polisin kendisine “Sen kapını kitle. birşey olursa hemen sana polis gelecek” dediğini söyledi.

‘SAVCI GİT İSTEDİĞİNİ YAP DİYOR’

Karakurt’un serbest bırakılmasına tepki gösteren Maharramova, “Niye uslansın ki? Kapıma kadar geliyor, ‘Savcı bana bir şey yapmadı. Ben rahat rahat çıkıp seni dinleyebiliyorum. Kiminle konuştuğunu dinleyebilirim’ diyor. Savcı da bu kararla sen git istediğini yap diyor resmen” diye konuştu.

YILLARDIR ŞİDDET GÖRÜYOR

Zihinsel engelli iki çocuğuyla yaşayan Maharramova eski eşi tarafından yıllardır şiddet gördüğünü, eski eşinin koluna makas batırdığını ve ölümle tehdit ettiğini söylemişti. Karakurt hakkında çok sayıda şikayette bulunan Maharramova, “Artık devlet bir şey yapsın. Savcı, polis ayağa kalksın artık. Kadınlar niye ölsün?” sözleriyle tepki göstermişti. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbullular Ermeni müzik ve danslarına doyacak

SONRAKİ HABER

RTÜK'ten 'intihar' açıklaması: Toluma olumsuz etki edebilecek haberlere katı olacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa