03 Mart 2018 17:22

Meclisin bu haftaki gündemi ittifak

AKP ve MHP’nin ittifak teklifi Meclis Anayasa Komisyonunda 5 Mart Pazartesi günü görüşülecek.

Paylaş

Mecliste bu hafta ‘ittifak’lar konuşulacak. AKP ve MHP’nin ittifak teklifi Meclis Anayasa Komisyonunda 5 Mart Pazartesi günü görüşülecek. Teklif komisyonda görüşüldükten sonra Genel Kurul gündemine gelecek.

İttifak teklifi Anayasa Komisyonunda 27 Şubat Salı günü görüşülmeye başlanmış ve alt komisyona sevk edilmişti. Alt komisyon çalışmalarını bitirdi. Anayasa Komisyonu pazartesi günü saat 14.00’te toplanacak ve ittifak teklifini görüşmeye devam edecek. Teklif, Anayasa Komisyonunda kabul edilmesi halinde Genel Kurul gündemine gelecek. Teklifin Genel Kurul gündemine bu hafta yetişmesinin zor olabileceği bir sonraki hafta görüşülebileceği ifade ediliyor.

Seçim İttifakı Düzenlemesi
Seçim ittifakı düzenlemesinin tam metni
ve madde madde açıklamaları

KİRLİ İTTİFAK

CHP, AKP ve MHP’nin ittifak teklifine muhalefet şerhi yazdı. CHP’nin alt komisyon muhalefet şerhinde “kirli bir ittifak” ifadesi kullanılırken, “Bu proje, oy artırmadan milletvekili artırma projesidir. Yeni bir sopalı seçimin önünü açacak düzenlemelerdir. Siyasi ahlaksızlık ve fırsatçılıktır. Sandık güvenliği için tehdittir. Sopalı seçimdir. Sandalye hırsızlığıdır” denildi. (ANKA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Muhalafet seçim güvenliği için bir araya gelmeli’

SONRAKİ HABER

BDDK'nın yetkileri Merkez Bankası'na devrediliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa