03 Mart 2018 13:58

Afrin operasyonunda 43. gün

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik operasyonu 43. gününde devam etti. 43. günde Raco’nun merkezine girildiği çatışmalar yaşandığı bildirildi.

Paylaş

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik operasyonu 43. gününde de devam etti. 43. günde Raco’nun merkezine girildiği açıklandı.

DHA’nın haberine göre, Afrin operasyonunun 43. gününde TSK ve ÖSO'nun Raco'nun merkezine girdi. Raco'nun merkezinde yer yer çatışmaların devam ettiği belirtildi. 

ANHA'nın haberine göre ise Raco merkezi çevresinde yoğun çatışmalar yaşanıyor.

ANHA Şera ve Cinderes çevresinde de şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi

TSK: RACO BELDESİ'NDE KONTROL SAĞLANDI

TSK Raco ile birlikte 7 yerleşim yerinde kontrolün sağlandığını açıkladı.

TSK'den yapılan açıklama şöyle: "Hava Kuvvetleri, taarruz helikopterleri ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen operasyonlar neticesinde, 03 Mart 2018 tarihinde, Afrin’e ulaşan yaklaşma istikameti üzerinde olması ve içinde çok sayıda teröristin barınmasına imkan vermesi nedeniyle kritik bir öneme haiz olan Racu beldesi başta olmak üzere, Hamilek, Ramadiye, Badinli, Karkin, Ali Bezanlı ve Çemenli dahil toplam 7 yerleşim yerinde kontrol sağlanmıştır. İcra edilen bu operasyonlar sonucunda 82 terörist etkisiz hale getirilmiş, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2516’ya ulaşmıştır."

ANHA'nın haberine göre, çatışmalar Şera ilçesine bağlı Baflûnê ve Çema köyleri, Mabeta’nın Bedîna köyü ile Raco ilçe merkezinde yoğunlaşmış durumda.

TSK AFRİN'DE 36 ESAD YANLISI GÜCÜ VURDU İDDİASI

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ‘Türk savaş uçaklarının en az 36 Suriye hükümeti yanlısı gücü öldürdüğünü’ duyurdu.

Açıklamada, Türkiye’nin önceki hafta Afrin’e giren Şam yanlısı güçleri son 48 saatte üçüncü kez hedef aldığı belirtildi.

TSK’DEN AÇIKLAMA 

Afrin operasyonunun 43. gününde TSK tarafından yapılan açıklama şöyle: "Harekâtın başlangıcından itibaren Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütüne ait 924 hedef imha edilmiştir. Harekât kapsamında, şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 2 bin 434 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Terör örgütü mensupları ile girilen çatışmalarda bugüne kadar 41 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 199 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan 63 kahraman silah arkadaşımızın tedavileri tamamlanmış ve görevlerine dönmüşlerdir. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

SINIR HATTINA ZIRHLI ARAÇ  SEVKİYATI

Afrin’e, Türkiye'nin çeşitli illerinden getirilen 100'ü aşkın araçlık obüs, tank ve asker sevkiyatı yapıldı. Kilis'e ulaşan uzun askeri konvoy, karakollara gönderildi. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Gözaltına alınıp serbest bırakılan üç eğitimci açığa alındı

SONRAKİ HABER

#EĞİTİMHAKKIMIZBURSİHTİYACIMIZ

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa