03 Mart 2018 12:22

Kocaeli'de çocuklarla etkili iletişim semineri

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, İzmit Tavşantepe'de 'Çocuklarla etkili iletişim nasıl kurulur' başlıklı eğitim semineri düzenledi.

Paylaş

Kocaeli Ekmek ve Gül Kadın Dayanışma Derneği, rehberlik ve psikolojik danışmanlık uzmanı Birgül Yiğit in katılımıyla "Çocuklarla etkili iletişim nasıl kurulur" başlıklı bir eğitim semineri düzenledi.

Tavşantepe İbrahim Süreyya Yiğit İlköğretim Okulu'nda mahalleden çok sayıda kadının katıldığı seminerde, Birgül Yiğit, çocuklarla etkili ve doğru iletişimin nasıl kurulabileceğini, çocuğun ve annenin arasında sağlıklı diyalog nasıl olacağını, iyi ve kötü dokunma ayrımının çocuğa nasıl öğretileceği konularında bilgiler verdi. 

'SERT TEPKİ VERMESİNİ SAĞLAMALIYIZ'

Sağlıklı ilişkinin nasıl olacağına dair örnekler de veren Yiğit, "Çocuklarımızı bir davranıştan uzaklaştırmak isterken genel bir eleştiri yerine sadece o davranışının bize ne hissettirdiğini söylememiz bile etkili bir çözüm olacaktır. Çocuklarımız için kim olursa olsun istemedikleri kötü dokunma olarak nitelendirilecek bir durumla karşılaşması halinde sert tepki vermesini sağlayacak bir davranışın alışkanlık haline getirilmesi gerekir" ifadelerini kullandı. 

Kadınların dikkatle dinlediği, sorularla katılım sağladığı ve cevaplar aldığı seminerde, annelerin en büyük kaygısının çocuk istismarı olduğu ortaya çıktı. Bu konuda tartışma yürüten kadınlar, cezaların caydırıcı olmamasından şikayetçi oldu. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul fırtına, dolu ve yağmura tutuldu

SONRAKİ HABER

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan NATO'ya bağlılık açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa