02 Mart 2018 18:49

Bodrum'da 5 aydır ücretleri ödenmeyen işçiler eylem yaptı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 5 aydır ücretlerini alamayan inşaat işçileri, çalıştıkları inşaatın tepesine çıkarak eylem yaptı.

Paylaş

Bodrum'daki turistik bir tesis inşaatında çalışan ve 5 aydır ücretlerini alamadıklarını söyleyen 2 işçi, 5 katlı binanın tepesinde çıkarak eylem yaptı. 

Güvercinlik Mahallesi'ndeki 1200 yataklı bir turistik tesisin inşaatını yapan taşeron firmadan da 3 aydır ücretlerini alamadıklarını iddia eden işçilerden Vahap Yiğit (28) ile evli ve bir çocuk babası Doğan Demirbaş (26), bugün saat 08.00 sıralarında 5 katlı binasının üstüne çıkarak eyleme başladı. İşe gelen arkadaşlarının durumu fark etmesi üzerine jandarma, sağlık ve itfaiye ekiplerine bilgi verildi.

Bu sırada açıklama yapan alçı ve sıva işçisi Vahap Yiğit, kendisiyle birlikte 16 kişinin toplamda 60 bin lira alacaklarının olduğunu belirterek, "Bu 16 kişinin hakkı hala duruyor" dedi.

Konuyla ilgili olarak turistik tesisin genel müdürü Önder Körük, yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Şirketimiz sözleşmeli olarak birçok taşeron firma ile çalışmaktadır. Sıva işleri ile ilgili olarak V.A. şahıs şirketi ile çalışılmış ve 300 bin liralık ödeme 12.01.2018 tarihinde V.A. hesabına yapılmıştır. Taşeron tarafından mağdur bırakılan işçilere ödenmeyen resmi alacaklar, Lujo Hotel tarafından karşılanmaktadır" denildi.

Ayrıca inşatın demir işlerini yapan usta başı Burhan Ezdirici de "Benim yanımda 15 kişi çalışıyor. İşçinin bende 10 bin lira alacağı var, ona 3 bin lira versem adam kabul etmiyor. Sık sık bizi arıyorlar, paralarını alabilmek için. V.A. ortadan kaybolduğundan beri biz artık burada bir iş yapmıyoruz, şantiye ile bağlantımız kesilmiş durumda. Ama biz burada iş yaptık, bu firmaya hizmet ettik. Bu firma bizim mağduriyetimizden sorumludur. Paramızı istiyoruz" dedi. (Bodrum/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şubat ayında 24 gazeteci gözaltına alındı, 5’i tutuklandı

SONRAKİ HABER

Haftann filmleri: ‘Ve Sonra Dans Ettik’ ile ‘Kraliçe Lear’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa