02 Mart 2018 05:52

Medine K.'nin ölümünde cinayet şüphesi

İntihar ettiği öne sürülen Medine K.'nin otopsi raporunda vücudunda morluklar tespit edildi. Ailesi, cinayet şüphesinin soruşturulmasını istiyor.

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde 8 Eylül 2017 tarihinde intihar ettiği öne sürülen Medine K’nin ailesi Medine’nin otopsi raporunda vücudunda morluklar olduğunun görüldüğünü belirterek cinayet şüphesinin soruşturulmasını istiyor. Vücudunda morluklar olması, ölüm saatinin belirlenmemesi, intihara sürüklenmiş olmasının araştırılmaması gibi hususların soruşturmada atlandığını ifade eden Medine K’nin ağabeyi Mehmet Ok, kız kardeşinin cinayete kurban gitmiş olmasının araştırılmasını istiyor.

VÜCUDUNDA MORLUKLARA RASTLANMIŞTI

Medine K. Hatay’da 8 Eylül 2017’de, bir yıllık eşi Ahmet K. tarafından, evinde asılı halde bulundu. Askıya bağlı ölümün gerçekleştiğinin belirtildiği ön otopside, ayrıca Medine’nin boyun ön ve arka kısmında ip izlerine rastlanılırken, vücudunda doku bozukluğu, her iki bacak kaval kemiği seviyesinde, sağ diz ön kısmında ve her iki diz kapağı dış kısmında morluklar tespit edildi. Medine’nin ailesi cinayet şüphesi ile suç duyurusunda bulundu ancak savcılık soruşturma ile ilgili olayın intihar olduğuna kanaat getirerek takipsizlik kararı verdi. 

İKİ RAPOR ARASINDA ÇELİŞKİLER VAR

İtiraz üzerine 5 Şubat 2018 tarihinde İskenderun Sulh Ceza Hakimliği, otopsi raporundaki darp izlerine ilişkin Adana Adli Tıp Grup Başkanlığının raporunda açıklama getirilmemesi, ölüm şeklinin net şekilde tespit edilememesi gibi eksik hususların olması, soruşturmada Medine ile eşi arasında kavga ve tartışma konusunda araştırma yapılmaması nedeniyle takipsizlik kararını kaldırarak eksikliklerin giderilmesi için dosyayı Dörtyol Cumhuriyet Savcılığına iade etti. 

‘ÖLÜM SAATİ BELİRLENSİN’

Kız kardeşi ile eşi Ahmet K’nin olay günü tartıştıklarını dile getiren Mehmet Ok, komşularından aldıkları bilgilere göre Medine ile eşi arasında bir kavga çıktığında Medine’nin ya balkona ya da apartmanın önündeki kamelyaya indiğini ifade etti. O gün kız kardeşini kimsenin görmemiş olmasının şüphe uyandırdığını söyleyen Ok, kız kardeşinin ölüm saatinin belirlenmemesinin öldürülmüş olabileceği şüphesi uyandırdığını ifade etti. Kız kardeşinin öldürülmemiş olsa bile intihara sürüklenmiş olmasının da araştırılmadığını ifade eden Ok, cebir raporu alınmadığını belirterek gerçeklerin ortaya çıkması için layıkıyla bir soruşturma yapılmasını istedi.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

B/S/H işçileri: Daha iyisi için şimdiden hazırlanmalıyız

SONRAKİ HABER

Bursa'da yurt önünde tacize kadınlardan tepki: Güvenli kentler istiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa