01 Mart 2018 19:55

Avrupa’da soğuklar onlarca can aldı

Avrupa’da soğuk hava dalgası nedeniyle 40’ın üzerinde kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında evsizler de var.

Paylaş

Avrupa’da yaklaşık bir haftadır etkisini sürdüren soğuk hava dalgası nedeniyle 40’ın üzerinde kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında evsizler de var. 

Çarşamba gecesi sıcaklığın yer yer -20 dereceye kadar düştüğü Avrupa’da, Belçika ve İsviçre yılın en soğuk gecesini yaşadı. Çeşitli haber ajanslarına göre sadece Polonya’da 18 kişi ölürken, Çekya’da 6 kişi, Litvanya’da 5 kişi, Fransa ve Slovakya’da 4’er kişi, İtalya, Sıbristan, Romanya ve Slovenya’da 2’şer kişi, Almanya, Hollanda ve Danimarka’da 1’er kişi dondurucu soğuk nedeniyle hayatını kaybetti. Yaşamını yitirenler arasında evsizlerin de yer aldığı belirtiliyor. Bu nedenle Almanya’da sığınma evlerine kapılarını 24 saat açık tutma çağrısı yapıldı. 

OKULLAR TATİL, HAVALİMANLARI KAPANDI

Hırvatistan’ın Delnice kasabasında kar kalınlığı 182 santimetreye ulaştı. Almanya’nın en yüksek dağı olan Zugspitze’de Salı gecesi sıcaklık sıfırın altında 30.5 santigrat dereceye kadar düştü. Kar yağışı Cenevre’de hava ulaşımında aksaklıklara neden oldu. Ayda 1.5 milyon yolcunun seyahat ettiği Cenevre havalimanı, belirsiz bir süreliğine hava trafiğine kapatıldı. 

Bu sabah açılan İskoçya’ daki Glasgow havalimanında da çoğu uçuş iptal edildi.

Kosova, Arnavutluk, Birleşik Krallık, İtalya ve Portekiz’in büyük bölümünde de fırtına nedeniyle okullar tatil edildi. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine her yerden tepki

SONRAKİ HABER

Suruç Belediye Eş Başkanı Hatice Çevik tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa