01 Mart 2018 16:19

ODTÜ'de gözaltılara tepki

ODTÜ öğrencileri, 2016'da ODTÜ'deki bir eylem gerekçe gösterilerek Tankut Serttaş, Meziyet Yıldız ve Ulaş Nacar’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi

Paylaş

ODTÜ öğrencileri ve Eğitim Sen ODTÜ Temsilciliği 2016'da ODTÜ'deki bir eylem gerekçe gösterilerek öğrenciler Tankut Serttaş, Meziyet Yıldız ve Akademisyen Ulaş Nacar’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi

ODTÜ öğrencileri ve Eğitim Sen ODTÜ Temsilciliği Halkevleri üyeleri ile birlikte serbest bırakılan ODTÜ öğrencileri Tankut Serttaş ve Meziyet Yıldız ile Akademisyen Ulaş Nacar'ın 2016’da ODTÜ’de yapılan bir eylem gerekçe gösterilerek yeniden gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

22 Şubat sabahı Öğrenci Kolektifleri üyesi iki ODTÜ öğrencisinin sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alınmıştı. 28 Şubat akşamı aynı gerekçe ile gözaltına alınan Halkevleri üyeleri serbest bırakılırken, ODTÜ öğrencileri Tankut Serttaş ve Meziyet Yıldız 2016'da ODTÜ'de gerçekleştirilen bir eylem gerekçe gösterilerek yeniden gözaltına alındı.

Ayrıca 28 Şubat gecesi Eğitim Sen ODTÜ işyeri temsilcisi Ulaş Nacar kendisi evde değilken evinde arama yapılarak, bilgisayar ve kitaplarına el konuldu. İşyeri temsilcisi Ulaş Nacar avukatlarıyla ifade vermeye gitmesinin ardından aynı gerekçe ile gözaltına alındı.

ODTÜ öğrencileri ve Eğitim Sen ODTÜ Temsilciliği Rektörlük binası önünde yapılan eylem ile gözaltılara tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, ODTÜ öğrencilerine dönük baskı ve gözaltılara karşı ODTÜ kamuoyunu 2 Mart günü yapılacak gözaltılara tepki yürüyüşüne çağırdı. (Ankara/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Stajyeri taciz eden Meclis çalışanı memurluktan çıkarıldı

SONRAKİ HABER

EMEP'li kadınlardan 25 Kasım çağrıları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa