28 Şubat 2018 15:54

Üsküdar’da Ensar ve TÜGVA’ya tahsisler protesto edildi

Üsküdar halkı Üsküdar Belediyesi’nin kamuya ait taşınmaz mülkleri Ensar ve TÜGVA gibi vakıflara tahsis deilmesini protesto etti.

Paylaş

Üsküdar Belediyesi önünde toplanan Üsküdar halkı, kamuya ait olan taşınmaz mülklerin 49 yıllığına Ensar ve TÜGVA gibi vakıflara tahsis edilmesini protesto etti. Kitle ile bir belediye görevlisi arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Üsküdar Belediye binası önünde toplanan kitle; "Halkın malı halkındır, sorgusuz sualsiz vakıflara devredilemez" yazılı pankart açan grup sloganlar attı.

Grup adına yapılan basın açıklamasında, "Bugün bir gerçeği dile getirmeye, yanlış ve vicdanları sızlatan kararlara  itirazlarımızı belirtmeye geldik. Bilinmelidir ki konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. 7 Şubat 2018'de yapılan Üsküdar Belediyesi Meclis toplantısında kamuya, yani biz Üsküdarlılara ait olan taşınmaz mülklerimiz 49 yıllığına Ensar  ve TÜGVA gibi vakıflara tahsis edildi. Çünkü, hangi kamu varlıklarının ne amaçla kullanılacağını; hangi vakıfların ne amaçla bu varlıklara talip olduğunu, bir kez bile anlatmadınız bize. Üsküdar belediye başkanı, iki taşınmazı tahsis ettiği Ensar Vakfı'nın mütevelli heyeti üyesidir. Bu durum siyaseten de hemşerilik açısından da etik değildir. Resmiyetin diliyle makamın, görev ve yetkinin suistimalidir, kötüye kullanımıdır. Halka ait taşınmazlarının kamu dışı yapılara devrine değil 49 yıllığına, 4 yıllığına bile karşı çıkıyoruz“  denildi.

Basın açıklamasının ardından bir belediye çalışanı ile grup üyeleri arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Polis ekiplerinin araya girmesiyle gerginlik büyümeden sona erdi. (DHA)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Adana’da çocuğun istismarı davasında sona yaklaşılıyor

SONRAKİ HABER

Hasret Gültekin için türkü müzikali

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...