28 Şubat 2018 13:10

Tacizci temizlik görevlisi tutuklandı

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde kız öğrencileri taciz eden ve şikayet üzerine gözaltına alınan temizlik görevlisi tutuklandı. 

Paylaş

Eylem Nazlıer
İstanbul

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde kız öğrencileri taciz eden ve şikayet üzerine gözaltına alınan temizlik görevlisi tutuklandı. 

Geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde yaşanan olayda, okulda görevli bir temizlik personeli, koridorda duran iki kız öğrencinin arkalarında durarak mastürbasyon yapmıştı. Olayın kendisine iletilmesi üzerine ise okul müdürü kız öğrencilere "O kadar dar giyilir mi?" demişti. Olayın basında yer alması üzerine okul önünde bir araya gelen veliler, öğrenciler, siyasi parti ve dernekler yaşanan olayı protesto etmişti.

Bugün konuyla ilgili bilgi almak için Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aradık. Yetkili kişi konuyla ilgili şunları söyledi: “İlgili şahıs tutuklandı.  Geçen hafta zaten okulla ilişiği kesilmişti. Okul müdürü hakkında da soruşturma başlamış durumda. Müfettişler hem Bakanlık hem de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirildi. Araştırma ve soruşturma devam ediyor. Soruşturma süresince okul müdürü görevden alındı. Başka bir arkadaşımız onun yerine görevlendirildi.”

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Finlandiya’da binlerce akademisyen ilk defa greve çıktı

SONRAKİ HABER

Almanya Protestan Kilisesi'nde 770 cinsel istismar vakası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa