28 Şubat 2018 12:51

Demirtaş'ın savunması kitap haline getirilecek

Selahattin Demirtaş’ın, tutuklu olduğu dosyadan 460 gün sonra çıktığı hakim karşısında yaptığı üç günlük savunma kitap haline getirilecek.

Paylaş

HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, tutuklu olduğu dosyadan 460 gün sonra çıktığı hakim karşısında yaptığı üç günlük savunma kitap haline getirilecek.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partinin eski eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın geçen hafta Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaptığı savunmanın kitaplaştırılarak dağıtılacağını açıkladı. Birgün gazetesine konuşan Buldan, “Demirtaş, “Demirtaş, üç gün boyunca demokrasinin, özgürlüklerin, hak arama mücadelesinin ne anlama geldiğini gösterdi. Herkesin okuması lazım” dedi.
 
Demirtaş’ın, Türkiye tarihine geçecek bir savunmayla aslında AKP’yi yargıladığını belirten Buldan şöyle konuştu: “Sayın Demirtaş’ın kendisi de bir hukukçu. Hukukun nasıl ayaklar altına alındığını gösterdi ve Türkiye siyasetinin çürümüşlüğünü gözler önüne serdi. Sayın Demirtaş’ın savunmasının her kesime ulaşması gerekiyor. Böyle bir savunmanın herkes tarafından anlaşılması gerekiyor. Keşke üç günlük savunma sürecini Sayın Demirtaş ile ilgili o dosyaları hazırlayanlar ve operasyonu düzenleyenler de dinleyebilselerdi. Belki vicdanen yaptıkları yanlışların farkına varabilirlerdi. Ancak bu gerçekleşmediği için biz savunmaları insanlara ulaştıracağız. Bir milletvekili üç gün boyunca demokrasinin, özgürlüklerin, hak arama mücadelesinin ne anlama geldiğini gösterdi.” (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

İsrail Batı Şeria’da bir ilkokula baskın düzenledi

SONRAKİ HABER

Stuttgart'ta mültecilerle dayanışma yürüyüşü: Irkçılığa ve yurt dışı edilmeye hayır

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa