28 Şubat 2018 09:22

CHP: Çok güçlü bir demokrasi ittifakı kuracağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 2019'da yapılması planlanan seçimler için 'Çok güçlü bir demokrasi ittifakı kuracağız' dedi.

CHP: Çok güçlü bir demokrasi ittifakı kuracağız

Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 2019'da yapılması planlanan seçimler için "Çok güçlü bir demokrasi ittifakı kuracağız" dedi.

CNN Türk'te Şirin Payzın'ın programına konuk olan Erkek, ittifak tartışmaları hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

 "Çok güçlü bir demokrasi ittifakı kuracağız. Eğer ittifak zorunlu hale geliyorsa, biz de CHP olarak referandum sürecindeki ‘Hayır’ hareketi gibi, demokrasiye inanan, hukukun üstünlüğüne inanan, adalete inanan, herkesle ve her siyasi partiyle bir demokrasi ittifakı kuracağız."

16 Nisan referandumundaki 'mühürsüz oy' tartışmasını tekrar gündeme getiren Erkek, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'e de şu sözlerle yüklendi:

"Bir televizyondaki tartışma programına YSK başkanı mesaj gönderdi ve dedi ki ‘mühürsüz oylar, geçmişte de çok emsal karar var, birçok seçimde kabul edildi’ dedi. Bu açıkça toplumu yanıltmaktır. O geçmişteki kararlar, sandık bazında, itirazlar üzerine verilen kararlardı. Fakat 16 Nisan 2017 Referandumu’nda verilen karar, bütün Türkiye’de geçerli olmak üzere verildi. Arada çok büyük bir fark var. YSK Başkanı’na düşen görev derhal istifa etmesidir." (HABER MERKEZİ)
 

ÖNCEKİ HABER

Gözaltında ölen öğretmen 1.5 yıl sonra görevine iade edildi

SONRAKİ HABER

Varşova Konferansı: İsrail ile normalleşme zirvesi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa