Antep işçileriyle dayanışma bildirileri engelleniyor

Antep işçileriyle dayanışma bildirileri engelleniyor

Emek Partisi Adana İl Örgütü Adana Organize sanayi bölgesinde bildiri dağıtarak, direnişte olan Antep işçileriyle dayanışma çağrısı yaptı. Organize bölgesinde görevli güvenlik görevlileri bildirilerin dağıtımını engellemeye çalıştı.Emek Partisi Adana İl örgütü, Adana Sabancı Organize Sanayi B&o

Emre Aydın

Emek Partisi Adana İl Örgütü Adana Organize sanayi bölgesinde bildiri dağıtarak, direnişte olan Antep işçileriyle dayanışma çağrısı yaptı. Organize bölgesinde görevli güvenlik görevlileri bildirilerin dağıtımını engellemeye çalıştı.

Emek Partisi Adana İl örgütü, Adana Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde, Antep İşçileriyle dayanışma bildirileri dağıttı.

Emek Partisi üyeleri bugün Organize Sanayi Bölgesinde Merkez Camiye giderek namaz çıkışında işçilere “Antep işçilerinin yolunda yürüyelim” başlıklı bildirileri dağıttı.

Birçok fabrika patronunun işçileri servislerle camiye getirip, cami çıkışında da servislere bindirip götürmesi dikkat çekerken Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Güvenlik görevlileri ise bildirilerin dağıtılmasını engellemek istedi. Organize işçileri ise bildirileri alarak güvenliğin “Almayın, yasak” çağrılarına kulak vermedi.

Birçok işçi, “Burası demokratik bir ülke değil mi? Bir bildiriden niye korkuyorlar. Dağıtın arkadaşlar” derken bazı işçiler de “Antep’te direniş daha devam ediyor mu?”şeklinde sorular sordu.

Organize sanayi işçilerinin bildirilere ilgili oldukları ve Antep direnişini takip ettikleri görülürken, güvenlik güçleri sürekli bildirilerin dağıtımını engellemeye ve bildirileri almaya çalışsa da başarılı olamadı.

EMEP bildirisinde Antep tekstil işçilerinin direnişi ve talepleri anlatılırken bu taleplerin bütün işçilerin talepleri olduğu vurgulanarak; Adana organize işçilerine şu çağrı yapıldı: "Atölyelerimizde ve işyerlerimizde vakit kaybetmeden ortak toplantılar yapalım, ikramiye, fazla mesai ve insanca yaşayacak bir ücret için birleşelim, kendi iç örgütlülüğümüzü yaratalım. Unutmayalım ki, çalışarak yaşamı yaratan ellerimizi birleştirip kenetlediğimizde, biz işçileri ve emekçileri yenecek hiçbir güç olamaz.” (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net