17 Ağustos 2012 14:31

Petrol İş Adana şube yöneticisine silahlı saldırı

Petrol İş Adana Şube Denetim Kurulu Raportörü Mahmut Pektaş'ın evine dün sabaha karşı  kimliği belirsiz kasklı ve motosikletli bir şahıs tarafından pompalı tüfekli dört el ateş edildi. Üç fişek, Petrol İş Adana Şube Denetim Kurulu Raportörü Mahmut evine isabet etti. Silahlı saldırgan süratle olay yerinden kaç

Petrol İş Adana şube yöneticisine silahlı saldırı

Paylaş

Petrol İş Adana Şube Denetim Kurulu Raportörü Mahmut Pektaş'ın evine dün sabaha karşı  kimliği belirsiz kasklı ve motosikletli bir şahıs tarafından pompalı tüfekli dört el ateş edildi. Üç fişek, Petrol İş Adana Şube Denetim Kurulu Raportörü Mahmut evine isabet etti. Silahlı saldırgan süratle olay yerinden kaçarak, izini kaybettirdi.

Petrol İş Genel merkezi, yaptığı yazılı açıklama ile saldırıyı kınadı. Yapılan açıklamada, “Bu menfur saldırıyı sendikamızın şahsına  yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyor ve olayın bir an önce aydınlatılarak fail veya faillerin süratle ortaya çıkarılmasını yetkililerden talep ediyoruz. Saldırıya uğrayan Adana Şube Yöneticisi arkadaşımıza,  ailesine ve Adana Şubemize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” denildi.

Petrol İş Adana Şube Başkanı Abdülmecit Dönmezer, saldırıyı kınadığını ve saldırganın bir an önce bulunmasını istedi, Sendika yöneticilerinin direk şahsına değil evini dönük korkutmak amacıyla bir saldırının olduğunu ama nedenini henüz bilmediklerini söyledi.

Harb İş Adana şube başkanı da silahlı saldırı sonucu hayatını yitirmişti. Geçtiğimiz yıl, Türk Harb-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Hüseyin Ulukan, Amerikan VBR şirketinde çalışırken işten atılan 2 taşeron işçi tarafından silahla saldırıya uğramıştı. Kalbinden ve sol omzundan yaralanan ve hastaneye kaldırılan Ulukan yaşamını yitirmişti. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Siyasi parti temsilcileri Şemdinli'de

SONRAKİ HABER

Gebze Cezaevi önündeki ailelere polis saldırısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa