Kadir İnanır, önümüzdeki hafta riskli bir ameliyat geçirecek

Kadir İnanır, önümüzdeki hafta riskli bir ameliyat geçirecek

Oyuncu Kadir İnanır’ı ameliyat edecek Prof. Dr. Ergun Demirsoy, önümüzdeki hafta gerçekleşecek operasyonun felç riski taşıdığını söyledi.

Beyinde pıhtı atması nedeniyle tedavi gören Kadir İnanır’ı önümüzdeki hafta ameliyat edecek Prof. Dr. Ergun Demirsoy, operasyonun risk taşıdığını söyledi.

11 Şubat Pazar sabahı evinde aniden fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve beynine pıhtı attığı anlaşılan Yeşilçam’ın Usta Oyuncusu Kadir İnanır’ın tıkalı damarlarından birine stent takılmış, sanatçının bir diğer tıkalı damar nedeniyle ikinci kez operasyon geçireceği açıklanmıştı. İkinci ameliyatı gerçekleştirecek olan Prof. Dr. Ergun Demirsoy, Ataşehir Marriott Hotel Asia’da düzenlenen bir etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘FELÇ KALMA RİSKİ VAR’

Demirsoy, önümüzdeki hafta gerçekleşecek operasyonun risklerinden söz ederek, “Yaptığımız tahlillerde beyne giden şah damarında ciddi bir hasar tespit ettik. Daha sonra felç riskiyle karşılaşmaması için o damarı temizleyeceğim. Ancak beyne giden bir damar olduğu için operasyon sırasında da felç kalma riski var. O nedenle çok dikkat edilmesi lazım ama en iyi şekilde halledeceğiz. Ameliyat öncesi tüm hazırlıklar yapıldı. Kadir Bey’i dinlenmesi için evine gönderdik, önümüzdeki hafta ameliyatı gerçekleştireceğiz.” dedi. (İstanbul/MA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Kadir İnanır