‘Hepimiz’ Açıkhava Sahnesinde

‘Hepimiz’ Açıkhava Sahnesinde

KARDEŞ Türküler 6 Eylül akşamı “Hepimiz” gösterisinde Bedia Akartürk, Balkan Trio, Kadın Dengbejler, Erbil’den Arap Osman ve Muhammed Ahmedi Erbilli, Beşköylü Adem, Cavit Mürtezaoğlu, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Ertan Tekin, İmani Uspanova ile birlikte seyirci karşısına çıkıyor. ‘Hepimiz’, farklı e

KARDEŞ Türküler 6 Eylül akşamı “Hepimiz” gösterisinde Bedia Akartürk, Balkan Trio, Kadın Dengbejler, Erbil’den Arap Osman ve Muhammed Ahmedi Erbilli, Beşköylü Adem, Cavit Mürtezaoğlu, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Ertan Tekin, İmani Uspanova ile birlikte seyirci karşısına çıkıyor. ‘Hepimiz’, farklı etnisiteden, cinsiyetten, cinsel yönelimden, sınıftan, inançtan, coğrafyadan olanlara, müziğin ve dansın diliyle yükselen bir buluşma çağrısı yapıyor.

Karadeniz’den Balkanlara, Mezopotamya’dan Kafkaslara, şarkılarını barış ve kardeşlik için söyleyen Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu(BGST) Kardeş Türküler, 6 Eylül’de ‘Hepimiz’ gösterisiyle her biri kültürlerinin kaynak kişisi sayılan konuklarıyla birlikte Harbiye Açıkhava Sahnesinde seyircileriyle buluşacak.  

Hepimiz konserinde mevsimler, ‘tahammülsüzlük’ iklimlerine dönüşmemesi, eksilerek yoksullaşmamak, birlikte çıkılan bir yolculukta birbirinin mutluluğundan, birbirinin acısından bihaber yolcular olmamak için barış ve kardeşlik ezgileri hep bir ağızdan söylenecek. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net