DİSK direnişçi işçileri ziyaret etti

DİSK direnişçi işçileri ziyaret etti

Direnişlerini sürdüren Şireci Tekstil ve Gür İplik işçilerini DİSK ve EMEP yöneticileri ziyaret ederek dayanışma mesajlarını sundu. İftar saatinde işçileri ziyaret eden kurumlar direnişte olan işçilere yemek ve su desteğinde bulundu.Şireci Tekstil işçilerini ziyaret sırasında konuşan DİSK/Tekstil Gaziantep Şube Başkanı

Şireci Tekstil işçilerini ziyaret sırasında konuşan DİSK/Tekstil Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ağca, işçilerin mücadelesine destek vermekten onur duyduklarını ve devamlı işçilerin yanında yer alacaklarını ifade etti. Daha sonra konuşan DİSK Bölge Temsilcisi Nihat Bencam, işçilerin Gaziantep’te uzun süredir olmayan bir şeyi başardıklarını söyledi. Şireci işçilerinin Başpınar’da bulunan 120 bin işçiyi etkilediğini söyleyen Bencam, “Siz kazanım elde ettikçe en uçtaki işçinin ücreti de artacaktır. Bunun için Şireci Tekstil işçilerinin sürdürdüğü eylemin farklı bir önemi vardır. Patronların oyunlarını işçilerin birlik ve beraberliği bozacaktır. Biz de elimizden gelen desteği sunmak için hazırız” dedi.

İşçiler adına konuşan Süleyman Kıyak ise DİSK ve EMEP yöneticilerine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Heyettekiler daha sonra Gür İplik işçilerini ziyaret ederek beraber yemek yedi. (Gaziantep/EVRENSEL)

www.evrensel.net