23 Şubat 2018 20:51

ESP: Gözaltına alınan üyelerimiz serbest bırakılsın

ESP İstanbul İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada bugün gözaltına alınan HDP’li Mehmet Ayva ve 4 ESP üyesinin serbest bırakılması istendi.

Paylaş

ESP7den yapılan açıklamada bu sabaha karşı İstanbul’un pek çok ilçesinde ESP üyelerine yönelik gözaltı operasyonu gerçekleştirildiği belirtilip “Üyelerimizin kaldığı evler, Ataşehir ilçe binamız ve etkinlik salonumuza baskın düzenlenmiştir. HDP PM üyesi Ahmet Ayva ve ESP Üyelerimiz  Doğukan Onur Gürsoy, Özgür Baykara, Maksut Toprak, Barış Yıldız gözaltına alınmıştır” denildi. 

Kurum binasında bayrakların parçalandığı, eşyaların tahrip edildiği bildirilen açıklamada. “Halklarımızın özgürlükten barıştan ve adaletten yana olan umudunu baskı zorbalık ve her türlü saldırı ile tüketebileceğini düşünen iktidar kendi çözümsüzlüğünü bizlere dayatmaya çalışmakta ve içinde bulunduğu krizden faşizmi arttırarak çıkabileceğini düşünmektedir” denildi.

Açıklamada gözaltına alınan HDP PM üyesi Ahmet Ayva ve ESP üyeleri, Doğukan Onur Gürsoy, Özgür Baykara, Maksut Toprak, Barış Yıldız’ın serbest bırakılması istendi (İstanbul/EVRENSEL)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Şenol Güneş ve Aykut Kocaman PFDK'ya sevkedildi

SONRAKİ HABER

30 ay raftan inmeyen dosyaya bir günde görevsizlik!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa