22 Şubat 2018 19:39

Basın Konseyi’nden Sabah’ın Ankara muhabirlerine kınama

Basın Konseyi Sabah muhabirleri Aykut Gören ve Tülay Canbolat'ın 'Bankamatik Tezcan Suspus’ başlıklı haberleri ile ilgili kınama kararı aldı.

Paylaş

Basın Konseyi Sabah Ankara Gazetesi muhabirleri Aykut Gören ve Tülay Canbolat hakkında ‘Bankamatik Tezcan Suspus’ başlıklı haberleri ile ilgili kınama kararı aldı

Sabah Ankara Gazetesi muhabirleri Aykut Gören ve Tülay Canbolat hakkında yapılan şikayeti görüşen Basın Konseyi Yüksek Kurulu, muhabirlerin basın meslek ilkelerine aykırı davrandıkları gerekçesiyle ‘kınama’ kararı aldı.

Sabah Ankara Gazetesi’nde 11 Ocak 2018 tarihinde yayımlanan ‘Bankamatik Tezcan Suspus’ başlıklı haberle ilgili TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın Sabah muhabirler Aykut Gören ve Tülay Canbolat hakkında şikayette bulundu. 

Tezcan Karakuş Candan’ın şikayetini değerlendiren Basın Konseyi Yüksek Kurulu muhabirlerin haberi yaparken, Basın Meslek İlkeleri’nin ‘Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan ve iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verilemez’ şeklindeki 4’üncü maddesi ile ‘Soruşturulması gazetecilik olanakları içinde bulunan haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğuna emin olmadan yayınlanamaz’ şeklindeki 6’ncı maddesine aykırı davrandıkları görüşüne vardı

Basın Konseyi Yüksek Kurulu toplantıda bulunan 11 üyenin oybirliği ile Muhabirler Aykut Gören ve Tülay Canbolat için ‘kınama’ kararı aldı. (HABER MERKEZİ)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

DİSK/Lastik-İş 3 lastik markasıyla sözleşme imzaladı

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa