20 Şubat 2018 06:50

14 şeker fabrikasının satışı için süreç başlıyor

Hükümet'in, 14 şeker fabrikasını özelleştirmek için ilan yöntemiyle satış süreci başlatacağı bildirildi.

Paylaş

Hükümetin şeker fabrikalarını özelleştirmek için harekete geçti. Bu hafta eklenecek ilanlarla 14 şeker fabrikası için satış süreci başlayacak. İhalelerde fabrikalar için üretim ve çiftçiden alım şartı konulacak.

Hürriyet'ten Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre, bu hafta içinde çıkılacak ilanlarla, Afyon, Ağrı, Bor, Burdur, Çorum, Elbistan, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Muş, Turhal ve Yozgat fabrikaları için ihale süreci başlayacak. Varlık satışı şeklinde yapılacak ihalelerin, iki ay gibi bir sürede tamamlanması hedefleniyor.

Özelleştirme sürecindeki tartışmaları en aza indirmek için, ihale şartnamelerine bazı maddelerin konulması planlanıyor. Bu kapsamda fabrikaların özelleştirildikten sonra, bulundukları ilde üretime devam etmesine yönelik olarak, şartnamede hükümlerin yer alması bekleniyor. Ayrıca fabrikalara satış yapan çiftçiler, özelleştirmeden sonra, satış yapmaya devam edebilecek. Şartnamelerde çalışanların durumu da yer alacak. Buna ilişkin olarak, çalışanların fabrikada devam edebileceği veya 4B kadrosuna geçiş yapabileceği ifade ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Oyunlar arası epik bir başkaldırı: Kafkas Tebeşir Dairesi

SONRAKİ HABER

Almanya Protestan Kilisesi'nde 770 cinsel istismar vakası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa