16 Ağustos 2012 12:53

Eskişehir'de ulaşım zammına tepki

Eskişehir Halkların Demokratik Kongresi (HDK) üyeleri Eskişehir’de ulaşıma yapılan zamların geri alınması için Büyükşehir Belediyesini protesto etti.Büyükşehir Belediyesi önünde buluşan HDK üyeleri adına Hüseyin Öge açıklamayı yaptı.Öge “Halkçı Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik z

Eskişehir'de ulaşım zammına tepki
Paylaş

Büyükşehir Belediyesi önünde buluşan HDK üyeleri adına Hüseyin Öge açıklamayı yaptı.

Öge “Halkçı Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik zam üzerine zam yapmak değildir. Belediyelerin genel bütçeden aldıkları pay, bizim vergilerimizden gelmektedir” dedi. Belediyelerin bu vergileri alıp hangi hizmeti halka ücretsiz sunduklarını soran Öge “Şehrimizde bunun cevabı koca bir sıfırdır” diye konuştu.

Belediyelerin amacının kâr etmek değil hizmet üretmek olduğunu belirten Öge “Eğer siyasi iktidar, siyasi nedenlerle genel bütçeden kentimize aktarması gereken payı aktarmıyorsa, bunu Belediye Başkanı halkıyla paylaşır ve bu soruna karşı halkla beraber duruş sergilenir” dedi.

HDK Eskişehir Meclisi olarak, halka sorulmadan ulaşıma yapılan bu zammı protesto ettiklerini ve derhal geri alınmasını talep ettiklerini belirten Öge, “İlk ve acil olarak, açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşayanlar için; ulaşım, temizlik su vb. belediye hizmetlerinin ücretsiz olmasını talep ediyoruz” diyerek açıklamayı bitirdi. (Eskişehir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Altın Portakal’da bir başyapıt

SONRAKİ HABER

Antep'te üç fabrikada anlaşma sağlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...