16 Şubat 2018 11:34
Son Güncellenme Tarihi: 16 Şubat 2018 12:36

İzmir'de askeri eğitim uçağı düştü 2 pilot hayatını kaybetti

İzmir Çiğli'de askeri eğitim uçağı, kalkıştan kısa süre sonra düştü. Uçakta bulunan 2 pilot yaşamını yitirdi.

Paylaş

İzmir Çiğli 2. nci Ana Jet Üssü'nden havalanan askeri eğitim uçağının düştüğü belirtildi.

Bugün saat 11.00 sıralarında, içinde 2 askeri personelin bulunduğu askeri eğitim uçağının kalkıştan kısa süre sonra düştüğü, olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama- kurtarma ekibinin sevk edildiği bildirildi.

Uçakta bulunan 2 pilot hayatını kaybetti.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, "Çiğli/İzmir 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından 16 Şubat 2018 tarihinde tecrübe uçuşu maksadıyla kalkış yapan bir eğitim uçağımız düşmüştür. İki kahraman personelimiz şehit olmuştur" denildi.

 

HAVAALANININ 3 KİLOMETRE KUZEYİNE DÜŞTÜ

 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan yeni açıklamada şu bilgiler verildi:
 
"16 Şubat 2018 tarihinde saat 10.26’da konuşlu bulunduğu Çiğli/İzmir 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan tecrübe uçuşu maksadıyla içinde iki pilot ile kalkış yapan bir SF-260D eğitim uçağımız ile saat 10.49 civarında radar irtibatı kesilmiştir. Müteakiben başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde havaalanının 3 km kuzeyinde uçağımızın enkazına ve iki kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır. Kaza Kırım İlk Değerlendirme Heyeti tarafından bölgeye intikal edilerek olay inceleme faaliyetlerine başlanmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz." (DHA)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

‘Kolsuz Agop’ için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tören

SONRAKİ HABER

Sıfır Gelecek aktivistlerinden Taksim'de eylem: COP’a güvenme iklim için harekete geç

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa