16 Şubat 2018 00:15

Yere dökülen cıva, öğrenciler ve öğretmeni hastanelik etti

Burdur Çeltikçi'de bir ortaokulda deney sırasında yere düşen termometreden etrafa saçılan cıva yüzünden 6 öğrenci ve öğretmen hastaneye kaldırıldı.

Paylaş

Burdur'un Çeltikçi ilçesinde bir ortaokulda deney sırasında yere düşen termometreden etrafa saçılan cıva öğrencilere sıçradı 6 öğrenci ve öğretmen hastaneye kaldırıldı.  

Burdur'un Çeltikçi ilçesinde bir ortaokulda deney sırasında yere düşen termometreden etrafa saçılan cıva, 6 öğrenci ve öğretmene bulaştı. Öğretmen ve öğrenciler hastanede tedaviye alındı.

Çeltikçi ilçesine bağlı Bağsaray köyü ortaokulunun 5'inci sınıfında, bu sabah fen bilgisi dersindeki erime noktaları ölçme deneyi sırasında cıvalı termometre yere düştü. Termometreden etrafa saçılan cıva öğretmen E.K. ile öğrenciler İ.A., O.P., D.B., E.B., R.Ö ve B.A'ya bulaştı.

Öğrenciler ve öğretmen ellerindeki kaşıntı şikayetiyle Bucak Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Öğrenciler ve öğretmen ilk tedavilerinin ardından ambulanslarla Ankara Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili jandarma soruşturma başlattı. (DHA)
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yıldırım: Duruşma yapılırsa Deniz Yücel için umut doğabilir

SONRAKİ HABER

Yörsan iflas başvurusu yaptı, işçiler haklarını istiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa