13 Şubat 2018 07:50

Banka hatası yüzünden dünyanın en zengin insanı oldu

Belçikalı Luc Mahieux, 2 trilyon avroluk servetiyle dünyanın en zengin insanı ünvanına sahip oldu. Ancak bu zenginlik çok uzun sürmedi.

Paylaş

Belçika'nın Ardenler bölgesindeki Dinant kasabasında yaşamını süren Luc Mahieux, kredi kartının limitini değiştirmek için, hesabının bulunduğu bankaya başvurdu. Mahieux, güvenli olmadığını düşündüğü internet üzerindeki bir alış veriş sitesi tarafından kesilen 35 avroluk otomatik ödemenin de durdurulması talimatı verdi. Banka, otomatik ödemeyi durdurdu. Hesaptan kesilen 35 avro da geri çekerek Belçikalı müşterinin hesabına yatırdı.

HESABINA YANLIŞLIKLA 2 TRİLYON 35 AVRO YATIRILDI

Ancak banka görevlisinin hatası nedeniyle, Luc Mahieux'un hesabına 35 avro yerine yanlışlıkla 2 trilyon 35 avro yatırıldı.

'ŞAŞKINLIK GEÇİRDİM'

Mahieuux, banka hesabındaki rakamı görünce ilk anda şaşkınlık geçirmiş.

BBC Türkçe'nin Het Nieuwsblad gazetesinden aktardığı habere göre Mahieuux'un o anda ilk düşündüğü şey, "Bir anda tüm sorunlarımın çözüldüğünü düşündüm. Ne de olsa dünyanın en zengin insanıydım" olmuş.

Ancak, bunun bir dolandırıcılık olabileceği şüphesi nedeniyle Luc Mahieux'un "dünyanın en zengin kişisi" ünvanı kısa sürdü.

Mahieux, banka şubesini arayarak durumu bildirdi ve kredi kartını da bloke ettirdi. Başından geçen olayı sosyal medya hesabında paylaşan Belçikalıya çok sayıda arkadaşlık isteği gelmiş. Kendisinden maddi yardım isteyenler olmuş.

Artık sokakta birçok kişi tarafından tanındığını belirten Luc Mahieux, insanların kendisinden milyarder diye söz ettiğini söylüyor. (DIŞ HABERLER)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

'Cesaret videoları' çocukların hayatını tehlikeye atıyor

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yılı dayanışma etkinliğiyle kutlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa