13 Şubat 2018 04:04

2. Dünya Savaşı'ndan kalma bomba havalanını kapattırdı

Londra City Havalimanı uçak pistinin yakınlarındaki inşaatta bulunan 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bomba nedeniyle kapatıldı, seferler iptal edildi

2. Dünya Savaşı'ndan kalma bomba havalanını kapattırdı

Paylaş

Londra'daki City Havalimanı, uçak pistinin 200 metre yakınındaki inşaat çalışmaları sırasında bulunan 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bomba nedeniyle kapatıldı.

BBC Türkçe’nin haberine göre, havalimanındaki bütün uçuşlar iptal edilirken yolculardan havalimanına gelmemeleri talep edildi.

City Havalimanı'ndan geçen metro seferleri de iptal edildi.

Bombayı fark eden işçilerin polise haber vermesinin ardından bombanın etrafında 214 metre yarıçapında bir güvenlik şeridi oluşturuldu.

Havalimanına gelen Kraliyet Donanması yetkilileri de bulunan cismin 2. Dünya Savaşı'ndan kalma bir bomba olduğunu teyit etti.

Havalimanı yönetiminin polis, donanma ve Newham ilçe belediyesi ile işbirliği içinde bombanın güvenli bir şekilde etkisizleştirilmesi için çalıştığı açıklandı.

Bomba, havalimanı pistinin hemen yanında yer alan Kral 5. George Rıhtımı'nda yürütülen inşaat çalışmaları sırasında bulundu.

Londra'nın şehir merkezine en yakın havalimanı olan City Havalimanı, 1987'de eski bir rıhtım bölgesinin dönüştürülmesiyle inşa edilmişti.

City, Londra'daki altı uluslararası havalimanı içinde en fazla yolcu trafiğine sahip beşinci havalimanı. (DIŞ HABERLER)
 

ÖNCEKİ HABER

ABD’den İsrail’in ilhak açıklamasına yalanlama

SONRAKİ HABER

AİHM, Hasankeyf'teki kültürel mirasın korunması başvurusunu reddetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa