11 Şubat 2018 14:26

4 yıldır çözüm bulunamadı, Bodrum'da yine boru hattı patladı

Bodrum'da içme suyu isale hattındaki patladı, sokaklar su içinde kaldı. 4 senedir isale hattında patlamalar meydana geliyor.

Paylaş

Bodrum'da, içme suyu isale hattındaki patlama nedeniyle karayolunda 1,5 metre derinliğinde ve 2 metre genişliğinde göçük oluştu. Tonlarca su boşa akarken, cadde ve sokaklar dereye döndü.

Bodrum'da 4 yıldır çeşitli aralıklarla patlamaların meydana geldiği isale hattı yine sorun oldu. Bu defa isale hattının Kıbrıs Şehitler Caddesi Gümbet Kavşağı yakınlarındaki noktasında gece yarısı patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle yolda Bodrum-Ortakent Karayolu'nda 1,5 metre derinliğinde ve iki metre genişliğinde çukur oluştu. 20 dakika boyunca tonlarca su boşa akarken, cadde ve çevresindeki ara sokaklar dereye döndü. Sokaklardan bazılarında kilit parke taşları yerlerinden söküldü.

MUSKİ ekipleri, bölgedeki suyu keserken, günün ilk ışıklarıyla birlikte iş makineleri ile onarım çalışmalarına başladı. Cadde, yaklaşık 2 saat süreyle trafiğe kapatıldı. Bölgede yaşanan patlamaların farklı yerlerde meydana geldiğini belirten market işletmecisi Mehmet İleri, “Bu patlamalar DSİ'nin isale hattının yapımının tamamlamasının hemen ardından başladı. Güvercinlik'ten Geriş'e Yalıkavak'tan Turgutreis'e kadar patlamadığı zaman ve yer yok. Anlaşılan taşeron firma yaparken çok kötü bir malzeme kullanmış. Bu patlamalar serseri mayın gibi, ne zaman nerede olacağı belli değil. Her an her yerde bir felaket yaşanabilir" dedi. (Muğla/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Küçükçekmece gölünde kadın cesedi bulundu

SONRAKİ HABER

Ahmet Kaya aramızdan ayrılalı 19 yıl oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa