15 Ağustos 2012 14:10

İzmir Behçet Uz Hastanesi’nde sağlıkçıya saldırı

BEHÇET Uz Çocuk Hastanesi Kan Alma Birimi’nde çalışan hemşire Rahşan Şen bir hasta yakınının saldırısına uğradı. Bugün hastane bahçesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şen, 13 Ağustos Pazartesi günü hasta bir bebekten kan almaya çalışırken bebeğin ağlaması ile içeri giren babanın kendisine saldırıda

İzmir Behçet Uz Hastanesi’nde sağlıkçıya saldırı
Paylaş

Hasta yakınlarının odaya girdiklerinde zaten sinirli olduklarını söyleyen Şen “Zaten içeriye stresli girdiler. Kavga, karşılıklı konuşma, hiçbir şey olmadan bu saldırı gelişti. İnsanlar nasıl bu hale geldi. Niye bu kadar saldırganlar, bu tarafların düşünülmesi gerek” diyen Şen, en çok da çalışma koşullarının bu hale gelmesine üzüldüğünü ifade etti.

Konu ile ilgili olarak hastane bahçesinde bir araya gelen sağlık emekçileri de olaya tepki gösterdi. SES tarafından düzenlenen basın açıklamasında konuşan İşyeri Temsilcisi Burcu Aydın, sağlık emekçileri olarak her gün sözel şiddetle zaten karşı karşıya olduklarını ifade ederek, “Her gün hakarete uğruyoruz, hastalar hak ettikleri sağlık hizmetini alamayınca karşısında bizi görüp tepkisini bize yöneltiyor” dedi.  
SES Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Uğrun da, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin en önemli nedeninin, sağlığın ticaretinin yapılmasının hasta-sağlık çalışanı ilişkisinin müşteri-işletme ilişkisine dönüşmesi olduğunu belirtti. Uğrun, hasta yakınlarına yaptığı çağrıda, sağlıktaki sorunların şiddetle çözülemeyeceğini, sağlık politikalarına karşı çıkılması gerektiğini belirtti. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Selim Ay görevinden alınsın!

SONRAKİ HABER

Irak'tan Bahçeli'ye vize yok!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...