10 Şubat 2018 15:07

Doğu Perinçek’e Dersimlilerden tepki geldi

Adana Dersimliler Derneği, ‘Dün Dersim’de ne olduysa Afrin’de olan budur’ diyen Doğu Perinçek’e tepki gösterdi.

Paylaş

Adana Dersimliler Derneği, Tarafsız Bölge programında Dersimlileri hedef alan açıklamaları nedeniyle Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e tepki gösterdi. Dernek binasında bir araya gelen dernek üyeleri ve demokratik kitle örgütü temsilcileri Perinçek’in “Dün Dersim’de ne olduysa Afrin’de olan budur” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

Basın açıklamasını okuyan Dernek Başkanı Metin Çelik, Perinçek’in “AKP dış cephede, biz iç cephede savaş yürütüyoruz” şeklindeki sözlerine dikkat çekerek “Bu ülkenin eşit yurttaşları olarak iç cephede savaş ve düşmanlık üzerinden cümle kurmak akıl tutulması değilse düşmanca bir tavırdır, iç barışımıza bir saldırıdır” dedi.

Militarist bir devlet geleneğine hizmet eden bu tutumdan sivil, demokratik bir değer çıkamayacağını ifade eden Çelik, iç savaşa hizmet eden bunun üzerinden başta ABD olmak üzere diğer emperyalist odakların iç sorunlarımıza müdahale etmesine malzeme sunan, emperyalist odaklara alan açan bir çabadır. Bugün ülkemizde ve coğrafyamızda olan da budur. Tüm bu saldırılara karşı demokratik değerlerimizi, her yurttaşın ve sosyal çevrenin taleplerini, isteklerini ve itirazlarını kabul eden, müzakere eden çözüm üreten bir devlet geleneği oluşuncaya kadar mücadelemiz sürecektir” dedi. (Adana/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Adana’da Evrensel’le dayanışma yemeği düzenlendi

SONRAKİ HABER

F oturumu: Yüzde 98 oranda engelli raporu olan Serdal Yıldırım serbest bırakılmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa