10 Şubat 2018 10:31

İstanbul ve Diyarbakır’da 7 gözaltı

İstanbul’un Sultanbeyli ve Ümraniye ile Diyarbakır’ın Dicle ilçelerinde yapılan ev baskınlarında 7 kişi gözaltına alındı. 

Paylaş

İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde sabah saatlerinde yapılan operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Hangi gerekçeyle gözaltına alındıkları öğrenilemeyen Fırat Toptemur, Esra Toptemur, Rojin Ürper ve ismi öğrenilemeyen iki kişi Sultanbeyli İlçe Emniyeti'ne götürüldü. 

ÜMRANİYE'DE 1 GÖZALTI

Ümraniye'de ise Mehmet Ay adlı kişi bu sabah yapılan operasyonla gözaltına alındı. Ay'ın Ümraniye İlçe Emniyeti'nde tutulduğu öğrenildi. 

6 KİŞİ SERBEST

Öte yandan Sultanbeyli'de Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 11 Şubat'ta yapacağı kongre öncesi çalışma yürüten parti çalışanları Tülay Aydın, Saltanat Yılmaz, Binguzer Ulu, Muhlis Bozdemir, Cemil Hanoğlu ve Güneş Sarıkabadayı dün akşam saatlerinde gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 6 kişinin gece saatlerinde Sultanbeyli Fatih Karakolu'nda ifadeleri alındı. Alınan ifadeleri ardından 6 kişi serbest bırakıldı. 

DİYARBAKIR’DA 1 GÖZALTI

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde bir eve sabaha karşı polisler tarafından baskın düzenlendi. Evdeki tüm eşyaları sağa sola dağıtarak arama yapan polisler ardından Ahmet Alınbay'ı gözaltına aldı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemezken, Alınbay'ın daha önce ilçeyi terk etmesi yönünde polislerce tehdit edildiği ileri sürüldü. (İstanbul-Diyarbakır/MA) 
 

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Maraş’ta minibüs kamyona çarptı: 9 ölü

SONRAKİ HABER

EMO Bilim - Akademi - Mühendislik buluşması gerçekleşiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa