09 Şubat 2018 23:18

Leyla Karal'ın öldürüldüğü yerde eylem: Sessiz kalmıyoruz!

İstanbul Kadın Meclisi, boşanmak istediği eşi tarafından öldürülen Leyla Karal'ın saldırıya uğradığı sokakta eylem yaptı.

Paylaş

İstanbul Kadın Meclisi üyeleri, geçtiğimiz Çarşamba günü boşanmak istediği eşi tarafından boğazı kesilerek öldürülen Leyla Karal'ın saldırıya uğradığı sokakta eylem yaptı. Kadınların yaşamaya, hayatın içerisinde olmaya devam edeceğini ve öldürülen tüm kadınlar için adalet sağlanana kadar sessiz kalmayacaklarını belirten grup Leyla Karal'ın öldürüldüğü yere karanfil ve portakal bıraktı.

Leyla Karal, geçtiğimiz çarşamba günü, Şişli Eser Sokak'ta boşanmak istediği eşi tarafından boğazı kesilerek öldürülmüştü. İstanbul Kadın Meclisi üyeleri, Karal'ın saldırıya uğradığı yerde eylem yaparak kadın cinayetlerini protesto etti. 19.30'da cinayetin yaşandığı sokakta bir araya gelen kadınlar burada basın açıklaması yaptı.

Doğan Haber Ajansı'nın aktardığına göre açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Elimizde poşetlerle Leyla'nın öldürüldüğü yerdeyiz. Biz kadınlar en temel hakkımız olan yaşama hakkımız için mücadeleye devam ediyoruz, edeceğiz. Sadece izleyen Bakanlık da, devlet de şunu iyi bilsin: Biz yaşam hakkımızı savunmaktan, haklarımız için mücadele etmekten bir adım bile geri atmayacağız. Kadınlar her gün ölümle burun burunayken, her gün sokak ortasında öldürülürken, şiddet görürken biz kadınların yaşaması için meydanlarda olmaya, öldürülen tüm kadınlar için adalet arayarak, adliye önlerinde olmaya devam edeceğiz. Kadınlar yaşamaya, hayatın içerisinde olmaya devam edecek. Leyla için ve öldürülen tüm kadınlar için adalet sağlanana kadar sessiz kalmıyoruz. Kadın cinayetlerini durduracağız."

Kadınlar açıklamamanın ardından cinayetin yaşandığı yere yürüdüler ve Karal'ın hayatını kaybettiği yere, saldırı sırasında elinde bulunan portakallara atfen karanfil ve portakal bıraktılar. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Kulüp başkanı geri adım attı, ikinci başkan istifa etti

SONRAKİ HABER

Esenyurt'ta 11 işçinin yanarak öldüğü iş cinayetinde patronlar tali kusurluymuş!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa