09 Şubat 2018 18:17

Valilik HDP kongresine 'çanta yasağı' koydu

Ankara Valiliği, HDP'nin Pazar günü gerçekleştireceği kongre öncesi alınacak tedbirleri ve kapatılacak yolları duyurdu.

Paylaş

Ankara Valiliği  HDP’nin 3. Olağan Kongresi için kurulacak arama noktalarında, kongreye gelenlerin yanlarında bulundurdukları valiz, çanta, makyaj malzemesi, el çantası, kol çantası, spor çantası gibi malzemelerle geçişe izin vermeyeceğini duyurdu.

Ankara Valiliği, HDP’nin 3. Olağan Kongresi nedeniyle alınacak tedbirlere ilişkin bir duyuru yaptı. 11 Şubat 2018 Pazar günü saat 10.00’da Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek kongre için kurulacak olan arama noktalarında “çanta yasağı” getiren valilik, “Söz konusu kongrede emniyet tedbirlerinin etkin bir şekilde alınabilmesi amacıyla Ankara Spor Salonu çevresinde ve oluşturulacak tüm arama noktalarında, kongreye katılmak için gelen şahısların yanlarında bulundurdukları valiz, çanta, makyaj malzemesi, el çantası, kol çantası, spor çantası gibi malzemelerle arama noktalarından geçişlerine izin verilmeyecektir” denildi.

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

Valilik açıklamasında kapatılacak yollara dair de bilgi verildi. Buna göre 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 23.00’ten 11 Şubat 2018 Pazar günü kongre sona erene kadar; Cumhuriyet Caddesi (Gar Kavşağı-Baruthane Kavşağı arası), Gar Kavşağı ile yan varyantları (altgeçit hariç), Ulaştırma Kavşağı ile yan varyantları (üstgeçit hariç), Kazım Karabekir Caddesi (Ulaştırma Kavşağı’ndan İstanbul Caddesi kesişimine kadar açılan cadde ve sokaklar) araç trafiğine kapatılacak. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İngiltere’de göçmen köleler kurtarıldı

SONRAKİ HABER

Erdoğan’ın suç duyurusunda bulunduğu haber için Le Point'e ödül verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa