09 Şubat 2018 11:33
Son Güncellenme Tarihi: 09 Şubat 2018 19:08

AKP İstanbul'da Selim Temurci'nin yerine Şenocak atandı

Erdoğan’ın İstanbul il yönetimini ziyaretinde elini sıkmadığı AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci istifa etti; yerine Bayram Şenocak atandı.

Paylaş

AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci görevinden istifa etti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP İstanbul il yönetimini ziyareti sırasında elini sıkmadığı Selim Temurci'nin daha önce istifa etttiği ancak “Şu an zamanı değil” denilerek geri çevrildiği ifade edilmişti.

AKP İstanbul İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Selim Temurci, dün gece genel merkezden arandığını söyleyerek sözlerine başladı ve şöyle devam etti: "Bugün çok özel bir gün benim için. Dün gece 11'e çeyrek kala genel merkezden arandığımda dün 8 Şubat'tı. Bugün 9 Şubat. Çok güzel tevafuk. Tam 3 yıl sonra bu buluşmayı bizlere nasip eden Allah'a hamdolsun. Çocuk denecek yaşlardan siyasetin içindeyim. Genelde çok metine bağlı konuşmam ama tavsiyelere de uyarım. Bugün metine bağlı konuşmamı istedi arkadaşlar. Ağırlıklı olarak metine bağlı kalacağım. Ama bazı duygularımı da paylaşacağım."

'GENEL BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİNDEN SONRA YENİ DÖNEM BAŞLADI'

"Elbette il başkanları olarak son 3 yıl sorumlulukkları itibarıyla çok ayrıcalıklı yere sahiptir" diyen Temurci, "3 yıl adeta ülke tarihinin yazıldığı dönem oldu. Bizler bu döneme şahitlik ettik. Genel başkan değişikliğinden sonra yeni dönem başladı İstanbul teşkilatları için. Bir yandan kendi içimizde büyük imtihan diğer taraftan yeni Türkiye hedefleri için hep birlikte nefisleri bir yere koyup çok daha fazla çalışmak zamanıydı" diye konuştu.

Selim Temurci, " Onurla şerefle geldiğimiz AK Parti İstanbul İl başkanlığı görevimden yine büyük bir onurla ve itibarla ayrılmanın mutluluğu içindeyim. Tüm çalışma arkadaşlarıma, teşkilatımızın bütün mensuplarına bu dava için bizimle döktüğü ter için en kalbi şükranlarımı arz ediyorum. Teşkilatın her bir ferdine bizden yana haklarımız helal olsun. Zor bir dönemde 3 genel başkanla çalıştım. 3 yılı birlikte geçirdik" ifadelerini kullandı.

SELİM TEMURCİ KİMDİR?

1970 yılında Rize Çayeli’de doğan Selim Temurci, imam hatip lisesinden sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.
Yüksek Lisansını ve Doktorasını Marmara Üniversitesi’nde ekonomi üzerine tamamlayan Temurci, özel sektörde üst düzey yöneticilik yaptı.

Köprü Grubu Derneği Başkanlığının yanısıra bir çok sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yönetici olarak görev alan Temurci, siyasi çalışmalarına AKP Gençlik Kollarında başladı.

2006 – 2009 yıllarında AKP Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 -2012 yıllarında ise AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Temurci, 2012 -2015 yılları arasında AKP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcısı oldu.

8 Şubat 2015 tarihinde yapılan AKP İstanbul 5. Olağan İl Kongresi’nde il başkanı seçilen Dr. Selim Temurci, 9 Şubat 2018'de bu görevden istifa etti.

YENİ İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR?

Selim Temurci'nin istifasıyla boşalan AKP İstanbul il başkanlığına, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sektör Kurulu Başkanı Bayram Şenocak atandı.

1978'de Trabzon’da doğan Bayram Şenocak, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

1996'dan 2010 yılına kadar birçok şirkette üst düzey yönetici olarak çalışan Şenocak, halen Yönetim Kurulu Üyesi olduğu MÜSİAD’ın çeşitli birimlerinde görev aldı. AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın Gençlik Kolları’nda başladığı siyasete, İl Yerel Yönetimler Komisyon Üyesi, İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi, 2010-2012 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Avcılar’dan sorumlu İl Koordinatörü olarak devam etti. 2012-2014 yılları arasında da Avcılar ilçe başkanlığı görevinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Zonguldak-İstanbul kara yolunda heyelan

SONRAKİ HABER

Soylu kadınlara polis müdahalesini savundu: dertleri kadın cinayetleri değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa