09 Şubat 2018 00:31

'FETÖ' sanığı işadamı Göksel Özçınar tahliye edildi

Kütahya'da 'FETÖ' soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı Göksel Özçınar, etkin pişmanlıktan yararlanarak tahliye oldu.

Paylaş

Kütahya'da 'FETÖ' soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı Göksel Özçınar, tahliye edildi. 

Kütahya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirten Özçınar, itirafçı oldu. Fetullah Gülen'i tehlikeli olarak nitleyen Özçınar ifadesinde şu ifadeleri kullandı:

"Örgütün sözde üst düzey il yapılanmasında bulunan ve darbe girişiminin ardından yurtdışına kaçan örgütün emlak işlerinden sorumlu olan Süleyman Doğan yaşlı bir kadını kandırarak arazisini bağış adı altında örgüte kazandırdı. Daha sonra bu arazinin satışı başkalarının üzerine yapıldı. Kesilen kurban etleri fakirlere dağıtılmak yerine örgüte yakın iş yerlerine satıldı ve ben bu duruma karşı çıktım. Örgütün sözde il imamı Ali Peksöz, dönemin Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'nin de aralarında bulunduğu 8 kişilik bir heyetle 2012'de Pensilvanya'ya gittik. Gözaltına alındığımızda birlikte emniyette olduğumuz kişilerle bunu söylememe kararı aldık ve söylemedik. Sonrasında bunu ilk kez ben bu mahkemede söyledim. Fetullah Gülen bir hoca değildir, cami imamı değildir. Dış güçler tarafından eğitilmiş çok tehlikeli ve kinci yapısı olan biri. Pensilvanya'da Gülen'in yaşadığı çiftliğin yanında radikal örgütlerin eğitildiği alanlar olduğunu da gittiğimde öğrendim."

Kütahya 3. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, etkinlik pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen tutuklu sanık Göksel Özçınar'ın adli kontrol kararı ile tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi. (Kütahya/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Süper Lig’de 21’inci hafta başlıyor

SONRAKİ HABER

Haftann filmleri: ‘Ve Sonra Dans Ettik’ ile ‘Kraliçe Lear’

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa