08 Şubat 2018 17:26

ABD’de bir haftada üçüncü tren kazası

ABD’de Washington’dan Boston’a 200 km hızla giden Acela Express yolcu treni ikiye bölündü. Bu kaza hafta içindeki 3. tren kazası oldu.

Paylaş

ABD’de Washington’dan Boston’a 200 kilometreden fazla hızla hareket eden ulusal demiryolu şirketi Amtrak’a ait Acela Express yolcu treni ikiye bölündü. Bu kaza bir hafta içindeki 3. tren kazası oldu. New

York Post’un aktardığına göre, Washington’dan Boston’a giden ve 200 kilometreden fazla hızla seyreden bir yolcu treni Maryland eyaletinde ikiye bölündü.

Dün sabah saatlerinde gerçekleşen olayın sebebinin trendeki teknik bir arıza olduğu aktarıldı.

Kaza sırasında trende 52 yolcu vardı. Ancak trenin vagonların birleştiği körük bölgesinden bölündüğü kazada şans eseri ölen veya yaralanan olmadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir kaynak “Kaza sırasında birileri diğer vagona geçmeye çalışıp ölebilirdi” dedi. Amtrak şirketine ait ve Güney Carolina’dan New York’a giden bir tren pazar günü başka bir trene çarpmıştı. Olayda iki kişi ölmüştü. Bu kazadan dört gün önce de ABD Kongresinin Cumhuriyetçi Partiden üyelerini taşıyan bir tren Virginia’da bir çöp kamyonuna çarpmıştı. Kamyondaki bir kişi ölmüştü. Ayrıca aralık ayında da şirkete ait bir başka tren Tacoma kenti yakınlarında raydan çıkmıştı, olayda en az 6 kişinin yaralandığı belirtilmişti. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Zehra Doğan’dan PEN’e mektup

SONRAKİ HABER

Hamburg’da 15 bin kişi hayvan hakları için yürüdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa