08 Şubat 2018 17:22

Zehra Doğan’dan PEN’e mektup

Tutuklu Gazeteci Zehra Doğan, Uluslararası Yazarlar Derneğine (PEN International) bir mektup gönderdi.

Paylaş

Diyarbakır E Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Gazeteci Zehra Doğan, Uluslararası Yazarlar Derneğine (PEN International) bir mektup gönderdi.

PEN International, internet sitesi, Doğan’dan mektup aldıklarını şu sözlerle duyurdu: “Tutsak Yazarlar Günü’nde Zehra’nın davasına dikkat çekmiştik ve yakın zamanda kendisinden bir mektup aldık.”

Gazete Karınca’da yer alan habere göre Doğan mektubunda şunları yazdı: “Her mektup gününde PEN üyelerinden birçok mektup alıyorum ve çok güzel hislerle dolup taşıyorum.

Her şeyin yasaklı olduğu bu ve benzeri yerlerde karşı gelemedikleri yalnızca bir tek kalemin kuvveti oluyor ve pes ediyorlar. Fakat aynı zamanda bunun büyük bir güç olduğunun farkındalar. Zira biliyorlar ki yazmak karşısında çaresiz kaldıkları sihirli bir güç. Ve ben, sizin yerinize, beni hapse atanların gösterdikleri yenilginin zevkini alıyorum. Kendimi sizlerle beraber hissedebiliyorum ve belki de bu yüzden asla kendimi çaresiz hissetmiyorum. Bu sizin sayenizde. Bana üyelik sunduğunuz için çok teşekkür ederim.” (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ocak ayında 17 gazeteci gözaltına alındı, 7’si tutuklandı

SONRAKİ HABER

ABD’de bir haftada üçüncü tren kazası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...